Zadbaj o swój samochód jak nigdy dotąd! Nie tylko spraw ochronę karoserii, ale także doprowadź do zmiany koloru auta! Wszystko to jest możliwe za sprawą oklejenia auta folią ochronną. Niezawodny materiał sprawia, że na głównym lakierze zarysowania po kluczach, pierścionkach, czy nawet drobne rysy podczas małej kolizji z drugim samochodem nie są widoczne! Czy oklejanie jest dobrym wyborem? Sprawdź wady i zalety tego zabiegu w tym artykule!

Oklejanie folią - najskuteczniejsza ochrona

Bardzo popularne w ostatnich czasach jest woskowanie i polerowanie lakieru. Pozwalają uzyskać ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, dodatkowo odświeżają nieco karoserię. Niestety nie tworzą warstwy ochronnej, która spowodowałaby, że zarysowania nie będą pojawiać się na lakierze głównym. Umożliwia to jednak folia ochronna, coraz częściej wybierana ze względu na swoje właściwości. Czym tak w ogóle jest? Najczęściej jest to folia PPF, która gwarantuje 100 procent izolacji przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Występuje w wersji bezbarwnej, ale dla wymagających użytkowników stworzono także te kolorowe, wybierać można spośród wielu odcieni i barw.

Zalety i wady folii ochronnej

Oklejanie samochodów to niełatwe zadanie. Wykonane odpowiednio może mieć wiele zalet. Sprawdź, jakie to atuty i czy ten tuning ma jakieś wady.

Zalety:

  • główną zaletą jest oczywiście zabezpieczenie lakieru. Co ważne, folią można okleić każdy element karoserii, chroni ona lakier przed uszkodzeniami spowodowanymi czynnikami zewnętrznymi, ale także przed tymi mechanicznymi
  • fani wizualnych modyfikacji kochają folię. Ważne, aby oklejanie wykonała odpowiednia firma tuningowa, która zrobi to profesjonalnie, skutecznie i przede wszystkim precyzyjnie. Dzięki temu efekt będzie doskonały!
  • metoda zabezpieczenia lakieru w ten sposób jest bez dwóch zdań tańsza od woskowania czy polerowania, dlaczego? Polerkę lub wosk trzeba powtarzać przynajmniej, co kilka miesięcy. Folia to warstwa ochronna na długi czas bez konieczności jej wymieniania!

Wady:

  • skomplikowany proces nakładania folii to główna wada tego rozwiązania. Oczywiście można zaradzić ewentualnym potknięciom, wystarczy skorzystać z usług profesjonalistów
  • oklejenie samochodu folią ochronną nie jest wieczne. Oczywiście mowa tutaj o latach, nie miesiącach, jak w przypadku woskowania czy polerowania. Dwa do trzech lat - po tym czasie lepiej wymienić folię na nową
  • defekty, odpryski, wgniecenia - w tych sytuacjach, przy odklejaniu folii może dojść do pogłębienia się problemu. Pamiętaj więc znów, aby skorzystać z usług doświadczonych profesjonalistów, pomoże Ci w tym na przykład firma Max Tuning Mosek A.

Oklejanie samochodu folią - czy warto?

Jak sam widzisz, oklejenie swojego auta folią ochronną ma wiele zalet. Wady? Są, ale jest ich niewiele. Dużą ich część można wyeliminować, decydując się na skorzystanie z usług profesjonalistów. Firma zadba o odpowiednie przygotowanie pojazdu przed naklejeniem, staranne oklejanie, a przy tym dużą precyzję wykonania. Warto więc nie ryzykować i nie decydować się oklejać samodzielnie, wtedy folia na samochodzie ma sens!