Nie ulega wątpliwości, że jeśli chodzi o zabezpieczenie powłoki lakierniczej samochodów, zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Do zarysowania auta może przyczynić się wiele czynników bez względu na to, czy znajduje się on na parkingu, czy też w ruchu. Czy można się przed tym zabezpieczyć? Okazuje się, że tak! Co warto wiedzieć na temat specjalistycznych folii zabezpieczających i jakie są ich największe zalety?

Folie zabezpieczające – największe zalety

Warto zacząć od tego, że pokrycie lakieru folią zabezpieczającą, jest zupełnie niewidoczne. Nie trzeba obawiać się również o ewentualne zmiany odcieni folii np. pod wpływem promieni ultrafioletowych, ponieważ aspekt ten objęty jest gwarancją producencką, która zazwyczaj oscyluje w granicach 10 lat. Materiał, z którego produkowane są specjalistyczne folie zabezpieczające, jest również odporny na substancje chemiczne oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia, zarówno te, które znajdują się w środowisku naturalnym, jak i te bezpośrednio spowodowane działaniem człowieka. Nie można również nie wspomnieć o zdolnościach samoregeneracji, którymi cechują się folie z najwyższej półki. Ten sposób ochrony samochodu gwarantuje również spektakularny i szklisty blask, który powoduje, że auto wygląda  tak, jakby przed chwilą wyjechało z salonu.

Powłoka z folii minimalizuje także powstawanie drobnych zarysowań, wynikających z nieprawidłowego mycia pojazdu. Aby wyposażyć swój samochód w tego typu folię, należy udać się do specjalistycznie wyposażonych warsztatów. Zdecydowanie zalicza się do nich firma POL-ERKA, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym rzetelne doradztwo i sprawdzone rozwiązania w zakresie ochrony powłok lakierniczych. Co jeszcze warto wiedzieć o foliach zabezpieczających?

Folia zabezpieczająca – na jak długo i za ile?

Pojawia się zatem zasadnicze pytanie, dotyczące tego, na jak długo wystarcza taka ochrona? Specjaliści są w tym przypadku zgodni i jasno określają, iż folie są w stanie wydajnie chronić powłokę lakierniczą przez około 50 tys. km. Każdy może zatem w bardzo łatwy sposób przeliczyć, jak długo będzie mógł się cieszyć nienagannym stanem karoserii. Jeżeli chodzi o koszty, to nie da się na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie. Wszystko zależy od tego, jak duży jest samochód, które konkretnie elementy mają zostać oklejone oraz z jakiej półki pochodzi sama folia zabezpieczająca.

Niemniej jednak można przyjąć, że cena oklejenia średniej wielkości sedana oscylowała będzie w granicach od 2 do 3 tys. zł w zależności o konkretnego wykonawcy. Czy jest to dużo? Biorąc pod uwagę długą żywotność folii, wydatek ten zdecydowanie należy traktować w kategorii pewnej inwestycji, która na pewno się zwróci.