Dzisiaj zakup podręczników szkolnych dla dzieci to olbrzymie koszty dla rodziców. Wielokrotnie zestaw książek do nauki dla jednego przedmiotu to nawet blisko 100 złotych. Wyprawka dziecka uczącego się w klasach od 1 do 3, to zatem koszt nawet 300/400 złotych. Ilość pieniędzy, którą trzeba przeznaczyć na podręczniki dla uczniów klas od 4 do 6, a następnie od 7 do 8, to nawet dodatkowe kilkaset złotych. Przy kilku pociechach, coroczne przygotowanie do szkoły, może znacznie nadszarpnąć domowy budżet. Aby nie narażać się na wysokie koszty, warto zatem korzystać z usług antykwariatów!

Podręczniki szkolne w antykwariacie – skup

Podręczniki szkolne, które można kupić w antykwariatach, działających również, jako księgarnie, najczęściej skupowane są od poprzednich właścicieli. To zatem rodzicie lub uczniowie, przynoszą je do tego typu miejsc, dzięki temu nie wyrzucając ich na śmietnik, czy nie chowając ich na strych/piwnicę. Warto przy tym wiedzieć, że można przy tym również dobrze zarobić. W skupie podręczników szkolnych, będziesz mógł negocjować cenę, która podyktowana będzie zapotrzebowaniem na dane książki, a także ich stanem technicznym. Warto zatem pouczać dzieci, aby dbały o swoje podręczniki i ich nie niszczyły rysunkami!

Wymiana podręczników z dopłatą

Wielokrotnie przynosząc podręczniki do antykwariatów, możesz dokonać wymiany z dopłatą. To wtedy dla przykładu przekazujesz w posiadanie księgarni podręczniki do klasy piątej, a w zamiast za to, za niewielką dopłatą otrzymujesz komplety książek dla klasy szóstej. Dzisiaj jest to bardzo powszechne zjawisko, a w związku z tym, iż niemalże każdy rodzić – co jest zrozumiałe – chce zaoszczędzić, jak największą ilość pieniędzy, książki dzisiaj można w antykwariatach kupić niemalże w całkowicie nowym stanie.

Warto wiedzieć! W najlepszych antykwariatach kupić można również podręczniki naukowe przydatne na studiach wyższych. Wielokrotnie warto szukać w takich miejscach publikacji z dziedziny np. medycyny, czy prawa.

Sprzedaż podręczników

Najlepsze księgarnie, często funkcjonujące, jako antykwariaty, wielokrotnie również sprzedają podręczniki. Czasem są one niemalże całkowicie nowe – o czym wspomniano – a niekiedy są one delikatnie uszkodzone, nadszarpnięte czasem, czy np. porysowane. Podkreślić należy jednak to, że zawsze posiadają stan techniczny, umożliwiający dzieciom bezproblemową naukę. Cena podręcznika używanego, może być zaś nawet o 80% niższa, niż tego nowego. Opłacalność jest zatem bardzo duża, z czego, według różnych analiz statystycznych, korzysta dzisiaj ponad 75% uczniów (niektórzy wymieniają książki między sobą – z młodszymi i starszymi kolegami).

Jeśli zatem poszukujesz podręczników szkolnych w dobrym stanie i o atrakcyjnej cenie, odwiedź między innymi Antykwariat Librarium oraz Księgarnię Eureka, które uruchomiły również stronę internetową. To tam kupisz również różnorodne książki dla maluchów, czy perełki polskiej i światowej literatury, o które czasem „biją” się kolekcjonerzy! Znajdziesz również tam: płyty winylowe, mapy, pocztówki, dewocjonalia, czy gadżety urodzinowe.