Egzamin na prawo jazdy – niezależnie od kategorii – to jedno z najbardziej stresujących w życiu wyzwań. Kosztuje niemało, nie każdy od razu odnosi sukces, a porażka może szybko podciąć skrzydła nawet dobrze zapowiadającemu się kierowcy. Od wyboru szkoły jazdy do pozytywnego wyniku egzaminu droga może być długa i wyboista – jak wykorzystać ten czas, aby szybko uzyskać upragnione uprawnienia?

Wybór szkoły jazdy

Aby podejść do egzaminu na prawo jazdy, trzeba ukończyć kurs teoretyczny i praktyczny. Tyczy się to wszystkich kategorii uprawnień – niezależnie, czy zdobywamy je na użytek prywatny, czy zawodowy. Wybierając najlepszy ośrodek szkoleniowy, musimy wziąć pod uwagę kilka parametrów.

Pierwszą cechą szkoły jazdy, jest cena kursu. Jest to ważne, jednak nie kluczowe. Sprawdźmy w Internecie opinie o interesujących nas ośrodkach oraz na jakim miejscu są rankingach zdawalności. Powiedzą nam one wiele o umiejętnościach instruktorów.

Inną ważną cechą jest flota pojazdów posiadana przez szkołę jazdy – każdy samochód prowadzi się trochę inaczej, dlatego istotne jest, aby pojazd, na którym przyszły kierowca się szkoli był podobny do tego, który posiada WORD. Zajęcia teoretyczne powinny się odbywać w komfortowych i nowocześnie wyposażonych salach wykładowych, a uczestnik kursu otrzymać podczas nich wszelkie pomoce edukacyjne.

Doskonałym wyborem dla mieszkańców Wielkopolski będzie ośrodkek szkolenia kierowców z niemal 30-letnim doświadczeniemMotomex. W ofercie znajdziemy kursy na prawo jazdy wszystkich kategorii, a także na wózki widłowe i inne kwalifikacje nadające uprawnienia kierowcom zawodowym.

Przygotowanie teoretyczne

Dobry kierowca charakteryzuje się doskonałą znajomością przepisów kodeksu drogowego. Egzamin teoretyczny nie powinien być tylko formalnością. Zasady obowiązujące na drodze, rozpoznawanie znaków, reguły pierwszeństwa przejazdu to najważniejsze elementy zapewniające bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nie warto opuszczać wykładów. Zajęcia te obejmują także kurs pierwszej pomocy – te umiejętności mogą przydać się nie tylko na drodze. Ponadto doskonałe przygotowanie teoretyczne pozwala na uniknięcie stresu podczas pierwszej części egzaminu na prawo jazdy.

Stresujący egzamin

Praktyczna część egzaminu na prawo jazdy jest niezwykle stresująca. Często to właśnie nerwy są powodem uzyskania negatywnego wyniku. Warto zadbać o swój nastrój, aby na starcie nie skazywać się na porażkę. Już kilka dni wcześniej lepiej unikać alkoholu, głośnych imprez czy emocjonalnych spotkań, które utrudnią skupienie się na celu. Jeśli chcemy jeszcze coś przećwiczyć, wykupmy dodatkowe godziny kursu w przeddzień, a nawet na dzień egzaminu. Nie nastawiajmy się także bojowo wobec egzaminatora – jeśli będziemy mieć w głowie podejście, że niezależnie od tego, co zrobimy i tak zostaniemy „oblani”, szybciej popełnimy błędy. Świadomość, że przebieg egzaminu jest monitorowany, a my możemy się odwołać od wyniku powinna dodać nam otuchy.