Aby dobrze nauczyć się jeździć samochodem, konieczne jest znalezienie dobrego instruktora nauki jazdy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że od samego początku powinieneś wyrobić sobie dobre nawyki. Profesjonalni instruktorzy nauki jazdy są specjalnie przeszkoleni po to, by nauczyć kursantów zasad bezpieczeństwa, sposobów na zdanie egzaminu, prawidłowego poruszania się po drogach i obsługi samochodu.

Jak znaleźć dobrego instruktora nauki jazdy?

Jeśli zamierzasz zdawać egzamin na prawo jazdy, z pewnością rozglądasz się za dobrą szkołą jazdy. Szukaj takich z doświadczeniem i wiedzą na temat samochodów oraz przepisów ruchu drogowego. Ośrodek Szkolenia Kierowców Tramp z woj. śląskiego szkoli kierowców już od wielu lat, ciesząc się dobrą renomą wśród kursantów przede wszystkim dlatego, że ich instruktorzy nauki jazdy są niezawodni, punktualni i cierpliwi. To ważne, by nawiązać dobry kontakt ze swoim instruktorem, bo przy nauce jeden-na-jeden takie porozumienie bardzo wpływa na sposób przyswajania wiedzy i zmniejszenie stresu.

Kursy na prawo jazdy

Ceny kursów nauki jazdy bardzo się różnią, w zależności od miejsca zamieszkania, a także od tego, ile godzin jazdy dana szkoła oferuje w ramach kursu, a ile można dokupić po jego zakończeniu, przed samym egzaminem. Warto też dowiedzieć się, czy twoja szkoła jazdy oferuje na przykład zniżki na lekcje dwugodzinne, albo inne propozycje. Po ukończeniu kursu prawa jazdy trzeba się zapisać na egzamin, który składa się z części teoretycznej i z części praktycznej. Do części praktycznej można przystąpić dopiero po zdaniu części teoretycznej. Mogą się one odbywać w różnych terminach, dlatego warto, nawet po odbyciu egzaminu teoretycznego, jeszcze trochę pojeździć z instruktorem. Część praktyczna egzaminu na prawo jazdy składa się z jazdy na placu manewrowym, a jeśli prawidłowo przejdzie się tę część, wtedy dopiero można wyjechać na ulice i uczestniczyć w normalnym ruchu drogowym.