Szkolenia TSL i ADR dla właścicieli firm transportowych – co obejmują?

Materiał partnera
2019-07-09
Transport

Własna firma transportowa to przede wszystkim ogrom obowiązków oraz ogromna odpowiedzialność, która spada bezpośrednio na właściciela. Aby firma mogła funkcjonować przede wszystkim z zachowaniem najwyższej dbałości o wydajność, warto usystematyzować i powiększyć swoją wiedzę o nowe zagadnienia. Z niezwykle rozbudowaną ofertą przychodzą tutaj najlepsze firmy szkoleniowe. Na co konkretnie mogą liczyć przedsiębiorcy?

Czym jest doradztwo TSL?

Skrót TSL jest bardzo prosty do rozszyfrowania i znaleźć można w nim takie zagadnienia jak Transport, Spedycję oraz Logistykę. Jednym słowem wszystko, co bezpośrednio i pośrednio wiąże się z organizacją i przewozem towarów na terenie całej Europy i poza nią. Ilość spraw, nad którymi trzeba skutecznie zapanować, jest tak duża, że nie można obejść się bez profesjonalnego szkolenia i doświadczenia specjalistów. Co konkretnie znajduje się w cyklu szkolenia TSL? W pierwszej kolejności poruszane są kwestie związane z zarządzaniem przedsiębiorstwem. Blok szkoleniowy obejmuje również aspekty, dotyczące planowania i realizacji transportu oraz spedycji. Przedsiębiorcy uzyskują również szczegółowe informacje, dotyczące tego, w jaki sposób nawiązać najbardziej konstruktywne relacje z firmami zewnętrznymi.

Wiele uwagi poświęca się także minimalizacji ryzyka podczas przewozów. Z praktycznego punktu widzenia, niezwykle przydatne mogą wydać się także informacje, związane z zarzadzaniem magazynem, zapasami i zaopatrzeniem. W tym momencie warto zauważyć, iż szkolenia TSL dostępne są jedynie w najbardziej renomowanych placówkach. Zdecydowanie zalicza się do nich firma ABC Szkolenia, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie merytoryczne w zakresie szeroko rozumianej branży transportowej. Na co jeszcze można liczyć ze strony fachowców?

Doradztwo ADR – co to?

Doradztwo ADR dotyczy bardzo konkretnej i jednocześnie bardzo wymagającej gałęzi transportu. O czym konkretnie mowa? Chodzi oczywiście o przewóz materiałów niebezpiecznych, czyli substancji chemicznych, łatwopalnych lub wybuchowych. W tym przypadku zadaniem osoby, prowadzącej szkolenie, jest dostarczenie informacji, dotyczących wprowadzenia procedur nadzorujących czynności, które związane są z przygotowaniem, nadaniem i przewozem materiałów, wymagających specjalistycznej opieki.


Profesjonalni doradcy zajmą się także śledzeniem zgodności tych działań z wyznacznikami ustawy o przewozie drogowym materiałów niebezpiecznych. Im firma transportowa jest większa, tym więcej obowiązków spada na głowę właściciela. Aby nie zagubić się w procesach nadzorowania systemu, warto skorzystać z usług najlepszych doradców.

Opracowanie artykułu:

Kurs na Przewóz Rzeczy ABC-Szkolenia

ul. Modlińska 6, 03-216 Warszawa Białołęka, mazowieckie
e-mail
www