Jagiellońskie Centrum Językowe działa przy Uniwersytecie Jagiellońskim jako jednostka międzywydziałowa. Prowadzi działalność w zakresie nauczania i doskonalenia znajomości języków obcych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów, placówka postanowiła zorganizować wakacyjne kursy językowe, na które zapisać mogą się nie tylko żacy, ale też wykładowcy UJ oraz osoby niezwiązane z uniwersytetem. Kiedy starują wakacyjne kursy językowe w JCJ?

Jakie języki obce będą promowane podczas wakacyjnych kursów językowych?

Jagiellońskie Centrum Językowe startuje w tym roku z czterema wakacyjnymi kursami językowymi. Zainteresowani mogą zapisać się na kurs:

  • języka angielskiego – poziom B1 i C1,

  • języka francuskiego – poziom A1,

  • języka hiszpańskiego – poziom A2+ i B1,

  • języka włoskiego – poziom A1.

Poszczególne kursy różnią się od siebie ilością godzin oraz ceną. Ponadto wakacyjny kurs języka angielskiego został podzielony zarówno na poziomy, jak i konkretne bloki tematyczne. Słuchacze będą mogli podszkolić się w konwersacjach, przypomnieć sobie zagadnienia leksykalne i gramatyczne oraz poszerzyć swój zasób słownictwa. Aby zapisać się na wakacyjny kurs językowy, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Jagiellońskiego Centrum Językowego i podpisać umowę. Oba dokumenty trzeba złożyć w sekretariacie JCJ. Zajęcia są płatne, ale ceny oferowanych wakacyjnych kursów językowych są bardzo konkurencyjne. Akurat na studencką kieszeń!

Jaka forma zajęć będzie dostępna?

Wakacyjne kursy językowe potrwają od 4 do 15 lipca 2022 roku. Każdy z nich zajmie 15 lub 30 godzin, w zależności od wybranej opcji. Zajęcia prowadzone będą stacjonarnie oraz online, dzięki czemu z oferty językowej JCJ mogą skorzystać osoby z całego kraju. Mocną stroną wakacyjnych kursów językowych, organizowanych przez Jagiellońskie Centrum Językowe, są wykładowcy. To doświadczeni i zaangażowani w swoją pracę lingwiści, którzy uczą „żywego” języka i korzystają w tym celu ze zróżnicowanych materiałów dydaktycznych. Dzięki temu zajęcia są ciekawe, poruszają kwestie istotne dla młodych ludzi i zachęcają ich do samodzielnego pogłębiania wiedzy. Wakacyjny kurs językowy to dobry sposób na to, by rozpocząć przygodę z nowym językiem obcym lub, by podszlifować znajomość angielskiego. Ta z pewnością przyda się podczas zagranicznych wakacji oraz dodatkowych zajęć akademickich. Wszak angielski to nowa łacina! Osoby zainteresowane ofertą wakacyjnych kursów językowych w JCJ zapraszamy na stronę internetową placówki lub do bezpośredniego kontaktu telefonicznego pod numerem 12 663 29 57.