Tablica suchościeralna to bardzo użyteczne narzędzie dydaktyczne używane zarówno w szkołach i na uczelniach, jak i w firmach. wielofunkcyjność tego produktu sprawia, że może być wykorzystywany zarówno przy realizacji projektów, w czasie posiedzenia rady nadzorczej czy burzy mózgów. Sprawdźmy, czym charakteryzuje się dobra tablica suchościeralna i dlaczego stała się nieodłącznym elementem krajobrazu biur.

Tablica biała suchościeralna – charakterystyka

Tablica suchościeralna to podstawowe narzędzie służące do prezentacji wizualnej, którego głównym elementem jest metalowa zmywalna plansza. Dzięki użyciu odpowiednich flamastrów można wykonać szybkie zapiski. Największymi atutami tablicy są łatwość nanoszenia informacji oraz możliwość szybkiego starcia zapisków – wystarczy dostosowana gąbka lub ścierka, aby dokładnie wyczyścić tablicę, nie zostawiając śladów flamastra. To bardzo ważne, ponieważ w tradycyjnych tablicach często występuje problem z dokładnym oczyszczeniem powierzchni.
Blacha, wykorzystywana do produkcji tablicy suchościeralnej, ma właściwości magnetyczne, dzięki czemu można przymocowywać do niej kartki i plansze za pomocą magnesów. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala sprawnie zorganizować miejsce pracy i uporządkować wszystkie materiały szkoleniowe w jednym miejscu. Aby zwiększyć przyczepność i funkcjonalność planszy, producenci stosują zazwyczaj płytę porowatą, która dodatkowo usztywnia tablicę.

Tablice suchościeralne

Białe tablice suchościeralne, oferowane przez sprawdzonych producentów, takich jak Tablica Szkolna,  występują zazwyczaj w dwóch wariantach – z ramą wykonaną z sosny lub aluminium. Decydując się na tablicę o konstrukcji aluminiowej, warto sprawdzić, czy produkt posiada specjalne zaokrąglone głowice, które chronią użytkowników przed urazami mechanicznymi.

Tablice suchościeralne – zastosowania biurowe

Tablica do pisania flamastrami jest niezastąpionym narzędziem do prezentacji treści. W odróżnieniu od tradycyjnych tablic kredowych jest komfortowa w obsłudze i nie wymaga użycia pylących narzędzi piśmienniczych. Gąbki i szmatki do ścierania tablicy są wielorazowe, dlatego nie wymagają mycia po każdorazowym użytkowaniu. Korzystając z wygodnych narzędzi pisarskich można nie tylko precyzyjniej nanosić treści prezentacji, ale także przyspieszyć tempo prac i efektywniej realizować zadania szkoleniowe. Co więcej, pisanie na białej planszy jest bardziej przejrzyste i pomaga lepiej przyswoić przekazywaną wiedzę.