Bezpieczne i organiczne ubranka dla najmłodszych

Materiał partnera
2019-06-05

Dobro, bezpieczeństwo i zdrowie naszych pociech jest dla nas priorytetem. Tak samo, jak dbamy o dobrej jakości żywność i kosmetyki, sprawdzając ich skład, równie dokładnie powinniśmy przyglądać się odzieży, w jaką ubieramy dzieciaki. Przecież ich skóra jest o wiele cieńsza niż nasza, a przez to narażona na podrażnienia i alergie. Dlatego dobrze jest wybierać ubrania przyjazne maluchom, najlepiej z bawełny organicznej, które są dostępne m.in. w Agiam Group Sp. z o.o.

Czym jest bawełna organiczna?

Bawełna organiczna jest hodowana  w specjalny sposób. Materiał z niej powstający jest produkowany z roślin z naturalnych upraw, wolnych od agresywnych środków ochrony roślin czy pestycydów. Ochronę przed szkodnikami zapewniają tylko i wyłącznie naturalne środki, takie jak wyciągi roślinne, czosnek czy obornik. Bawełnę organiczną zbiera się ręcznie, dzięki czemu jest bardzo czysta i nie wymaga dodatkowych środków czyszczących. Barwienie tego typu materiału następuje poprzez stosowanie naturalnych środków. Odzież z bawełny organicznej jest w pełni ekologiczna, jej włókna mają wysoką odporność, a same ciuchy są wysokiej jakości.

Zalety ubranek z bawełny organicznej

Mimo iż ceny odzieży z bawełny organicznej są wyższe  od tych z tej tradycyjnej i ich kolorystyka nie jest tak bogata, to jednak warto w nie zainwestować. Mocniejsze i trwalsze włókna sprawiają, iż ubrania te lepiej znoszą pranie i mogą posłużyć niejednemu dziecku. Wysoka jakość materiału, który jest przewiewny i naturalnie oddychający powoduje, że jest on idealny dla wcześniaków, noworodków i niemowlaków. Delikatna, antyalergiczna i miła w dotyku bawełna organiczna jest przede wszystkim bezpieczna dla dzieci. Ubrania z niej to świetne rozwiązanie nie tylko dla maluszków, ale też starszych dzieci, a szczególnie wszystkich tych, których dotykają alergie, uczulenia i przede wszystkim atopowe zapalenie skóry – tu tego typu ciuszki są wręcz niezbędne. Poza tym wybierając rzeczy z bawełny organicznej w dużej mierze przyczyniamy się do ochrony środowiska, gdyż proces zbierania i produkcji materiałów z bawełny organicznej jest w pełni ekologiczny. Dodatkowo, jeśli jesteśmy przeciwni pracy dzieci przy zbieraniu bawełny i wyzyskowi robotników, wybierajmy produkty z bawełny organicznej.

Sklepy oferujące odzież dziecięcą prześcigają się, proponując w swoim asortymencie wiele rzeczy z bawełny organicznej. Wysokiej jakości produkty oferuje angielska marka Melulu Baby. Proponowane ubranka, bezpieczne zabawki oraz kocyki są wyprodukowane w 100% z bawełny organicznej. Produkty Melulu Baby w swoim sklepie posiada Agia Medica. To sieć niepublicznych placówek zdrowotnych, które poza prowadzeniem sklepu z ubrankami dla dzieci i produktami medycznymi prowadzi także usługi medyczne i usługi pielęgniarskie. W prywatnej przychodni można skorzystać z pomocy ortopedy, kardiologa, neurochirurga, urologa, chirurga czy neurologa, a także zrobić badanie DNA na ustalenie ojcostwa czy skorzystać z rehabilitacji.

Opracowanie artykułu:

Agiam Group Sp. z o. o.

Zielonogórska 30 C, 66-016 Czerwieńsk lubuskie
e-mail
www