Odzież ze skóry naturalnej cechują się niezwykłą trwałością, a także eleganckim i ponadczasowym wyglądem. Wybierając konkretne rodzaje skór, trzeba przede wszystkim stawiać na ich wysoką jakość, co zapewnia sprawdzona hurtownia skór Hossa dostarczająca wytrzymałe, elastyczne i przepuszczające powietrze skóry do szycia ubrań, a także galanterii. W tym artykule dowiesz się więcej na ten temat – zapraszamy do lektury!

Skóra naturalna – ponadczasowy materiał będący synonimem klasy i elegancji

Skóry naturalne przeznaczone na obuwie, galanterię czy ubrania pochodzą głównie od zwierząt hodowlanych – owiec, bydląt i koźląt, a także od norek, lisów, królików i jest pozyskiwana jako produkt uboczny na cele przemysłu mięsnego. Są one bardzo cenne, gdyż cechują się bardzo długą żywotnością i wytrzymałością. Dodatkowo skóry naturalne są elastyczne, dopasowują się do kształtu sylwetki oraz przepuszczają powietrze, przez co pozwalają zachować komfort termiczny zarówno latem, jak i zimą. Ubrania ze skóry, które są dobrze skrojone i starannie uszyte prezentują się zawsze elegancko i ponadczasowo. Zakup ubrań ze skóry może okazać się dobrym rozwiązaniem, zamiast inwestowania w odzież ze sztucznej ekoskóry, która posiada kiepską jakość i jest podatna na pęknięcia.

Skóra naturalna charakteryzuje się długą żywotnością i ubrania z niej uszyte można nosić przez wiele długich lat. Dodatkowym atutem jest fakt że jako materiał naturalny nie powoduje żadnych alergii, w przeciwieństwie do różnych sztucznych tkanin. Jednak, aby pozyskać skórę i właściwe ją obrobić trzeba pokonać żmudną i długą drogę. Najpierw trzeba poddać ją garbowaniu, które obejmuje kilka etapów. Na początek obywa się operacja warsztatu mokrego, która polega na namaczaniu i wapnowaniu skóry. Pozwala to na rozluźnienie włókien materiału, a także wstępne przygotowanie do właściwych procesów przetwórczych. Następnie przeprowadzany jest proces garbowania właściwego, czyli płukanie skóry w specjalnym roztworze garbnika zwanym brzeczką. Na koniec wykonywane są wszystkie czynności mające na celu wykończenie skóry, czyli: natłuszczanie, barwienie, apreturowanie, nabłyszczanie i lakierowanie.

Co warto wiedzieć o skórach przeznaczonych do szycia odzieży?

Trzeba wiedzieć, że skóra naturalna niezależnie od rodzaju wymaga przeprowadzania konserwacji, która odbywa się zazwyczaj za pomocą specjalnych tłuszczów. Pooprawia to żywotność, wodoodporność oraz miękkość skóry podczas jej codziennej eksploatacji. Wyróżnia się kilka rodzajów naturalnych skór, do których można zaliczyć skóry licowe (najczęściej pochodzenia bydlęcego), szorstkie (zamsz), nubuk. Skóry licowe można barwić na konkretny kolor, a na końcu impregnuje się je woskiem. Dzięki temu materiał ma bardziej połyskliwą powierzchnię i jest w dużym stopniu odporny na zabrudzenia oraz wilgoć z powietrza. W ofercie sprawdzonej i doświadczonej hurtowni skór Hossa z Łodzi, której właścicielką jest Elżbieta Skorupa dostępne są wysokiej jakości naturalne skóry importowane z Włoch, więc każdy klient znajdzie materiał idealny do uszycia zaplanowanej części garderoby. Dodatkowo, firma ta posiada szeroki asortyment skór kożuchowych oraz błam futrzarskich.