Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest zapewnienie personelowi bezpiecznych i higienicznych warunków do świadczenia usług.  Zatem, jeśli podczas wykonywania zadań pracownicy mają styczność z chemikaliami lub gdy są narażeni na inne niebezpieczeństwa - konieczne jest wyposażenie ich w strój roboczy lub w odzież ochronną. Przeczytaj dlaczego jest to takie ważne i dowiedz się czy warto złożyć zamówienie na specjalistyczne ubrania w firmie Je-1.

Kilka słów na temat odzieży roboczej

Odzież robocza, jak wskazuje sama nazwa ma za zadanie zminimalizować ryzyko zawodowe. Jeśli wiec pracownicy wykonują pracę na zewnątrz, to głównym celem tego typu ubrania jest zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi takimi jak opady deszczu, wiatr, niska lub wysoka temperatura.  Natomiast jeśli personel ma styczność z mocno brudzącymi lub żrącymi substancjami to odzież powinna stanowić skuteczne zabezpieczenie przed nimi. Zapewnienie strojów pracowniczych i odpowiedniego obuwia jest w takich przypadkach koniecznością. Opowiedział o tym pokrótce jeden z pracowników przedsiębiorstwa Je-1 Producent Odzieży Roboczej.

Stosowanie odzieży roboczej w wielu przypadkach jest wymagane przez przepisy prawne. Zatem pracodawca, który nie stosuje się do nich może zapłacić karę za zignorowanie tego obowiązku. W końcu, takim zachowaniem mógłby narazić na straty materialne i  na problemy zdrowotne swoich pracowników.

Wysoki komfort pracy dzięki produktom z firmy Je-1

Wysokiej jakości odzież i obuwie robocze są dostępne w firmie Je-1, prowadzonej przez Jana Ślazyka. Co konkretnie można kupić u tego producenta? Do najważniejszych, dostępnych tam elementów można zaliczyć:

  • komplety robocze – składające się ze spodni oraz kurtki,
  • podkoszulki pracownicze – dostępne w różnych kolorach, w tym również w neonowych, które są bardzo często wykorzystywane w branży budowlanej,
  • polary – są one w szczególności ważne, gdy pracownicy przebywają na halach o niskiej temperaturze lub gdy, wykonują pracę na zewnątrz,
  • czapki, które mają chronić przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym,
  • rękawice.

Odzież robocza z firmy Jana Ślazyka – czym się wyróżnia?

Co prawda, na rynku istnieje wiele firm zajmujących się produkcją i dystrybucją odzieży roboczej. Niemniej, to właśnie firma Jana Ślazyka cieszy się w ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem. Dlaczego? Przede wszystkim, ubrania z firmy Je-1 charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Wynika to z faktu, że są one szyte grubymi, krajowymi nićmi. Natomiast same tkaniny pochodzą z Niemiec i Holandii. Oprócz tego, producent ubrań roboczych elastycznie podchodzi do każdego zamówienia i oferuje możliwość naszycia loga na kompletach pracowniczych. Dzięki temu ubranie robocze jest w pełni zindywidualizowane.