Przemysł włókienniczy, tkacki, obuwniczy oraz odzieżowy w Polsce, bardzo się rozwija. Aby usprawnić jednak procesy produkcyjne różnego typu wyrobów z dzianin, wyspecjalizowały się na rynku między innymi przedsiębiorstwa, oferujące szerokie usługi handlowe dotyczące pasmanterii. To właśnie gotowe elementy do firan, ubrań, butów, torebek, zasłon, poszewek na poduszek itd., znacznie obniżają koszty produkcji określonego wyrobu.

Czym jest pasmanteria?

Pasmanterią możemy nazwać gotowe elementy, które wykorzystywane są do produkcji różnego rodzaju wyrobów z tkanin. Mowa o zamkach, przelotkach do firan, o tasiemkach roboczych i dekoracyjnych, suwakach, sznurkach, kokardach, rzepach, gumkach, taśmach nośnych, a także dziesiątkach innych produktów, o różnych rozmiarach, zdobnictwie, czy kolorach. Wytwarzane są one zaś z materiałów tkackich, tworzyw sztucznych, z metalu, a nawet z drewna oraz szkła. Ich znacznie dla dzisiejszych ośrodków produkcji odzieży i nie tylko, jest zaś niesamowicie ważne.

Rola pasmanterii na rynku

Wykorzystywanie pasmanterii w branży odzieżowej, obuwniczej, czy też dekoratorskiej, można porównać z technologami budowlanymi dotyczącymi prefabrykatów, czyli gotowych produktów, z których „montuje” się domy zamiast je buduje. Podobnie jest dzisiaj z tworzeniem odzieży. Szybciej, a także taniej, jest dla firm produkcji odzieży, czy galanterii, wykorzystywać gotowe produkty i skupiać się na własnych procesach włókienniczych, czy tkackich, zamiast wykonywać w 100% wyrób we własnym zakresie. W ujęciu rocznym takie podejście byłoby droższe, nawet o kilkadziesiąt procent. Dla ekonomii ośrodków odzieżowych, a także dla tysięcy zakładów krawieckich, sprzedaż pasmanterii jest bardzo ważna. Dzisiaj z hurtowych dostaw, korzystają właśnie nawet małe firmy szyjące na zamówienie bluzy, kurtki, czy suknie ślubne. Podobnie jest z nowoczesnymi przedsiębiorstwami tworzącymi zabawki, oraz dekoracje metodą szydełkowania, robienia na drutach, czy rozwijającego się wciąż dekupażu.

Podejmij współpracę z doświadczonym dostawcą

Doświadczony dostawca pasmanterii, oferuje swoim klientom przede wszystkim wyroby wysokiej jakości. Zawsze należy zwracać na to uwagę, jak i też na różnorodność. Z tych dwóch cech słynie między innymi firma NEOTEX, której wyroby posiadają certyfikaty obowiązujące na terenie całej Unii Europejskiej. Przedsiębiorstwo oprócz szerokiej oferty pasmanterii, gwarantuje także włókniny polipropylenowe, włókniny igłowane, filc, pasy tapicerskie, folie opakowaniowe, czy dodatki tapicerskie. To zaś tworzy rozległą sieć klientów z branży meblarskiej, budowlanej, wnętrzarskiej, ogrodniczej, odzieżowej, obuwniczej, czy nawet transportowej!