Hurtownia odzieży używanej podobnie jak sklepy tego rodzaju wiążą się z szeregiem możliwości. Przede wszystkim pozwalają na znalezienie tanich ubrań nierzadko od znanych producentów. Satysfakcja z takiego znaleziska jest wielka, a dzięki temu można przy okazji zaoszczędzić znacznie pieniądze. Jakość tego typu ubrań poza tym nie różni się od tych, jakie oferują tradycyjne sklepy.

Co można zyskać, korzystając z usług hurtowni odzieży używanej?

Do podstawowych korzyści związanych z kupowaniem w tego rodzaju punktach należy szeroki asortyment. Ubrania często pochodzą od różnych producentów, marek i projektantów. Dostępne w pojedynczych sztukach w rozmaitych rozmiarach czy stylach, są gwarancją unikalności. Nierzadko są nieużywane i nie są zniszczone. Oprócz ubrań można w nich znaleźć dodatki np. buty, torebki czy biżuterię dobrej jakości. W takich miejscach można na ogół znaleźć inspirację na strój. W dobrej jakości hurtowni można odszukać np. odzież damską w dobrym stanie mimo braku metki. Za niewielką cenę można natrafić na stylowy, modny lub ponadczasowy towar. Co ciekawe, korzystanie z nich, podobnie jak ze zwykłych second-handów wcale nie musi być powodem do wstydu. Odwiedzają je lub zamawiają poprzez ich stronę internetową osoby o różnym statusie społecznym. Ponadto ich taniość pozwala na częste odświeżanie szafy bez obciążania domowego budżetu.

Odzież używana dla każdego tylko w hurtowniach

Z usług składów zajmujących się profesjonalnym hurtem odzieży używanej może korzystać nie tylko młodzież, dorośli czy seniorzy, ale także rodzice z dziećmi. W hurtowni odzieży można znaleźć szeroki wybór odzieży dziecięcej dla najmłodszych w każdym wieku, a także dodatki w formie obuwia, bielizny, a nawet zabawek. Z oferty składów stacjonarnych czy internetowych mogą również skorzystać np. osoby puszyste, które mają zwykle problem ze znalezieniem pasującego rozmiaru. Przed zakupem warto zapoznać się z aktualnym cennikiem hurtowni odzieży używanej. Wysoka jakość towarów, unikalność, metki znanych marek oraz atrakcyjne ceny to główne powody, dla których warto odwiedzić lub zamówić na stronie www używane ubrania. Może się zdarzyć, że za niską cenę znajdzie się cały strój na daną okazję lub markową odzież niedostępną w zwykłych sklepach.

Jak działa skup odzieży używanej? Klasyfikacja ubrań

W sklepach z odzieżą używaną można znaleźć w ofercie 3 podstawowe rodzaje ubrań. Zalicza się do nich:

  1. Odzież używaną sortowaną. Tzw. odzież „cream”. Cechuje się najwyższą jakością ubrań przeznaczoną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest to najczęściej markowy, nowy i modny towar, którego nie trzeba już ważyć, ponieważ jest już z reguły wyceniony. Kosztuje od 25 do 40 zł (za kg).

  2. I gatunku. Ubrania używane dobrej jakości, ale mniej atrakcyjne. Ich cena wynosi maks. 25 zł (za kg).

  3. II gatunku. Tzw. ciuchy najniższej jakości przeznaczone na rynek zagraniczny np. dla biedniejszych krajów. Są najtańsze, a maks. kwota za kg wynosi 10 zł.

Używane ubrania wchodzą poza tym w skład odzieży niesortowanej, czyli niesortu. Wystarczy tylko odrobina cierpliwości i czasu, aby znaleźć coś pośród nich godnego uwagi i w przystępnej cenie. Znając klasyfikację ubrań dostarczanych przez importera odzieży używanej, można z powodzeniem rozpocząć poszukiwania atrakcyjnej cenowo, wysokiej jakości garderoby.