Jak przygotować się do gry w tenisa ziemnego?

Materiał partnera
2019-10-29
tenis ziemny

Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Marcin Matkowski, Mariusz Fyrstenberg, a także młode gwiazdy: Iga Świątek, Kamil Majchrzak oraz Hubert Hurkacz, znacznie przyczynili się do popularyzacji tenisa ziemnego w Polsce. Kibice przestali tylko i wyłącznie oglądać Wimbledon, US Open, Rolanda Garrosa, czy Australian Open, czyli sławetne Wielkie Szlemy. Wielu z nich wyszło bowiem na korty, czerpiąc z gry nie tylko wiele zabawy, ale ważny dla zdrowia ruch!

Zacznij od wyboru stroju

Tenis ziemny to specyficzny sport, przy którego uprawianiu angażowany jest niemalże każdy mięsień ciała. To wiąże się zaś z szybkim zmęczeniem, czy potliwością. Rozpoczynając przygodę z tenisem, warto zatem rozpocząć od wyboru stroju, który będzie zarówno dobry termoizolacyjnie, jak i też który zapewni oddychanie dla naszej skóry. Ważne jest również zapewnienie swobody ruchom. Jaki strój zatem wybrać? Najlepiej decydować się na dedykowaną tenisowi odzież sportową, którą produkują marki HEAD, czy też WILSON. Producenci ci zapewniają między innymi designerskie i funkcjonalne sukienki, bluzki, czy spodenki, wykonane z wysokiej klasy materiałów. Zapomnieć nie możemy również o opaskach na włosy, charakterystycznych frotkach, oraz o odpowiednim obuwiu. Tutaj warto przede wszystkim określić w jakim środowisku będziemy grali i na jakim typie nawierzchni. Inne buty wybiera się na korty trawiaste, a inne na korty ziemne, czy twarde. Rozróżnienie dotyczy również tego, czy będziemy grali na powietrzu, czy na hali. Nie musimy obawiać się jednak niewłaściwego wyboru, pod warunkiem, że zainteresujemy się obuwiem marki ASICS, BABOLAT, ADIDAS, czy YONEX.

Czas na dobór rakiety tenisowej!

Niektóre „szkoły” tenisa, mówią o tym, aby rozpoczynać przygodę z grą z dostosowanymi do amatorów rakietami. Te niestety nie są tak precyzyjne w grze i nie potrafią tak dobrze przenosić obciążenia uderzeń piłek od przeciwnika, co wyroby dedykowane dla profesjonalistów. Jeśli zatem chcemy na stałe wpisać zabawę na korcie w swoje życie oraz zainteresowanie, i nie jesteśmy tzw. sezonowcami, najlepiej zainwestować w rakiety HEAD, WILSON, czy YONEX. Pomimo, że ich ceny wielokrotnie przekraczają 500 złotych, będą to idealne do nauki sprzęty, które wystarczą nam na długie miesiące. Tylko profesjonalnym sprzętem jesteśmy w stanie nauczyć się prawidłowych ruchów i zagrań. Dowodem są najmłodsi adepci tenisa, którym wielokrotnie wręcza się na lekcjach właśnie profesjonalne rakiety wykorzystywane w zawodowych tourach ITF, oraz oczywiście WTA i ATP.

Nie zapomnij o piłkach!

Ostatnim naszym ważnym „sprzętem” do gry są piłeczki. Tu również panuje zasada, im lepszy producent tym wyższa jakościowa gra i nauka. Nie ma bowiem sensu kupować tanich wyrobów, które nie mają odpowiednio wyprofilowanej ciężkości, czy struktury materiałowej. Ich nasiąknienie wodą, czy silniejsze uderzenie, mogą spowodować znaczne uszkodzenia. Warto zatem dopłacić i cieszyć się zabawą, która dla wielu nigdy się nie nudzi! Jeśli jednak boisz się wysokich kosztów zakupu sprzętu i stroju do tenisa, powinieneś zainteresować się ofertą sklepu ATP PRO GROUP, który zapewnia również sprzedaż elektroniczną z wieloma promocjami! Sprawdź je już teraz…

Opracowanie artykułu:

ATPpro Group Cezary Karasiński

ul. Tuwima 59, 90-025 Łódź Widzew, łódzkie
e-mail
www