Obecnie każdy z nas ma w domu pralkę i nie wyobraża sobie bez niej codziennego funkcjonowania. Niestety niektórych rzeczy nie można lub nie powinno prać się w tradycyjny sposób. Bardzo łatwo można je zniszczyć lub uszkodzić delikatny materiał, który wymaga specjalnego traktowania. By przywrócić czystość wymagającym tkaninom, konieczne jest tzw. pranie na sucho. Oferują je profesjonalne pralnie chemiczne. Kiedy warto skorzystać z ich usług?

Co oferuje pralnia chemiczna?

Do pralni chemicznej przynosi się zazwyczaj ubrani i rzeczy, które trudno uprać samodzielnie w domu. Pracują tam profesjonaliści, którzy jak nikt inny, znają się na wywabianiu ciężkich plam. Dzięki ich doświadczeniu i użyciu specjalistycznych środków chemicznych, uporczywy brud znika, bez uszkodzenia delikatnej struktury materiału. Pralnie chemiczne działają bez użycia wody. Wszystkie rzeczy prane są na sucho poprzez ucieszenie ich w maszynie i załączenie odpowiedniego programu. Wiele pralni oferuje też możliwość tradycyjnego prania i prasowania. To duża oszczędność czasu dla wszystkich zapracowanych osób, które ciągle zapominają o załadowaniu i włączeniu domowej pralki.

Jakie rzeczy można oddać do pralni chemicznej?

Panuje powszechne przekonanie, że do pralni chemicznej należy oddawać płaszcze, prochowce, kożuchy i kurtki zimowe. Jest to prawda, ponieważ wypranie odzieży wierzchniej w domu, często skutkuje jej deformacją oraz zbiciem się zastosowanego ocieplenia np. puchu. Jak informuje właścicielka Pralni Chemicznej w Policach- do czyszczenia oddawane są także pościele, dywany i pokrowce samochodowe. Wielu klientów korzysta z usług pralni chemicznej w obawie przed uszkodzeniem drogich kreacji, które zakładane są tylko okazyjnie. Chodzi tutaj o suknie ślubne, wieczorowe, garnitury czy smokingi. Domowy sprzęt w łatwy sposób może doprowadzić do pozaciągania się tkaniny lub zniszczenia delikatnych zdobień na sukniach. Oddając ubrania w ręce profesjonalisty, mamy gwarancję, że wrócą do nas czyste i w nienaruszonym stanie.

Zalety korzystania z pralni chemicznej

Niezaprzeczalną zaletą korzystania z pralni chemicznej jest oszczędność czasu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób zapracowanych oraz wszystkich tych, którzy cenią sobie wygodę. Z pralni odbieramy rzeczy uprane, wyprasowane i przede wszystkim-suche. Odchodzi problem z rozwieszaniem mokrych ubrań po mieszkaniu, co stanowi nie lada kłopot, zwłaszcza na małym metrażu. Nie ryzykujemy także zniszczeniem ubrań, piorąc je w domu niezgodnie z zaleceniami producenta.