W zawodach, w których istnieje duże narażenie na negatywne działanie czynników zewnętrznych, bardzo ważna jest odpowiednia ochrona ciała. W tym celu pracownicy stosują odzież ochronną, obuwie ochronne, a także rękawice. Wszelkiego rodzaju rękawice i rękawiczki dostępne w Hurtowni OPAK-OL są obecnie wykorzystywane w niemal każdym zawodzie. Dlaczego to jedno z podstawowego wyposażenia pracownika? 

Gdzie należy stosować rękawiczki ochronne? 

Z rękawic ochronnych korzystają przede wszystkim pracownicy budowlani, mechanicy samochodowi, monterzy czy ogrodnicy. Ten element wyposażenia pozwala skutecznie ochronić ręce przed wysoką lub niską temperaturą oraz negatywnym działaniem smarów, olejów, lakierów, farb i innych substancji chemicznych. Jednak nie tylko w tym zawodach niezwykle ważne jest osłanianie rąk. W wielu branżach rękawiczki ochronne stosowane są nie tylko dla zabezpieczenia pracownika, ale również klienta. 

Wszędzie tam, gdzie zachodzi możliwość kontaktu z płynami ustrojowymi, wydzielinami bądź krwią, pracownik musi bezwzględnie zabezpieczyć ręce. W aptekach, laboratoriach oraz podczas zabiegów medycznych rękawiczki stosowane są po to, aby nie dopuścić do kontaktu z groźnymi substancjami, ale również dlatego, aby nie przenieść zanieczyszczeń do wyrabianych leków, badanych próbek czy na ciało pacjenta. 

Jakie są rodzaje rękawiczek? 

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rękawiczek, które pozwalają na skuteczną ochronę pracowników (oraz klientów) w każdym zawodzie. Hurtownia Wielobranżowa OPAK-OL w swojej ofercie posiada rękawiczki foliowe, nitrylowe, nitrylowe z aloesem, lateksowe oraz winylowe. Rękawiczki foliowe wykorzystywane sa przede wszystkim w przemyśle spożywczym, gastronomii oraz na stacjach benzynowych. Rękawiczki lateksowe wykonywane są z kauczuku naturalnego. Zapewniają doskonałą ochronę przed patogenami oraz częścią odczynników chemicznych. Mogą jednak powodować reakcje alergiczne, co nie zdarza się przy użytkowaniu rękawiczek nitrylowych. One także świetnie sprawdzają się podczas procedur medycznych i laboratoryjnych. Ponadto wykazują większą odporność na przekłucie oraz na działanie substancji chemicznych. Z kolei w diagnostyce i czynnościach terapeutycznych często wykorzystywane są wytrzymałe rękawice winylowe. 

Dlaczego warto wybrać Hurtownię Wielobranżową OPAK-OL?

W ofercie Hurtowni Wielobranżowej Opak OL znajdziesz nie tylko rękawiczki, ale również specjalistyczną odzież branżową, odzież ochronną, obuwie robocze oraz środki zabezpieczające, takie jak maseczki i przyłbice, oraz odkażające. Hurtownia OPAK-OL posiada również szeroki wybór chemii gospodarczej, opakowań dla gastronomii oraz materiałów do pakowania. Pracownicy Opak OL dokładają wszelkich starań, aby pomóc klientom w zakupie odpowiednich produktów, w jak najkrótszym czasie. Wybierając Opak OL, możesz mieć pewność, że kupujesz najwyższej jakości przedmioty.