Myślisz, że karabińczyki kaletnicze służą jedynie do zaczepienia identyfikatora w pracy lub podczas spotkania biznesowego? Mylisz się! Te niepozorne, ale niezwykle praktyczne, jak się okazuje, dodatki kaletnicze można wykorzystać w naprawdę wielu różnych sytuacjach. Sprawdź, jakie pomysły na zastosowanie tych artykułów mają eksperci z firmy DKAL z Otwocka i zainspiruj się.

Naprawienie suwaka w zamku błyskawicznym

Dosyć często, zarówno w zamkach błyskawicznych pęka i odpada uchwyt suwaka, bez którego rozpięcie i ponowne zapięcie ubrania, buta, śpiwora, plecaka czy innego produktu, staje się trudniejsze lub wręcz niemożliwe. Zamiast wyrzucać daną rzecz do kosza albo wymieniać cały ekspres, wystarczy zastąpić urwany uchwyt małym karabinkiem kaletniczym.

Praktyczny uchwyt do paska

Przypięcie karabińczyka do paska od spodni daje całą masę różnych możliwości – w ten sposób można przytroczyć klucze lub małą latarkę. Pomysłów jest wiele. Produkcją wysokiej jakości, mocnych karabinków wykonanych z tworzyw sztucznych zajmuje się firma DKAL z Otwocka.

Psi identyfikator

Pupil, wystraszony nagłym dźwiękiem lub zachęcony beztroską zabawą innych psów, może zerwać się ze smyczy i oddalić w szybkim tempie. Karabińczyk DKAL daje możliwość przypięcia do psiej lub kociej obroży odpowiedniego identyfikatora zawierającego dane opiekuna zwierzęcia oraz numer telefonu, pod którym da się z nim skontaktować w razie potrzeby. Dzięki temu adresówka się nie zgubi i umożliwi właścicielowi szybkie odnalezienie zwierzaka.

Breloczek

To jedna z pierwszych możliwości, branych pod uwagę przy zastosowaniu takich dodatków kaletniczych jak karabinki. Dzięki temu, że pętla pozostaje zamknięta aż do momentu użycia niewielkiej siły potrzebnej do jej otwarcia, na karabińczyku można bezpiecznie zamocować klucze od domu, garażu, samochodu czy piwnicy, bez obaw o ich zgubienie się.

Piesze wędrówki i wycieczki

Karabinki świetnie sprawdzą się także podczas dłuższych wypraw terenowych. Dzięki nim można nie tylko uzyskać dodatkową przestrzeń w plecaku, ale również szybko i skutecznie wysuszyć przemoczone ubrania czy buty. Wystarczy podczepić je do torby właśnie za pomocą karabińczyków. Dzięki temu, że pozostaną na zewnątrz, a nie spakowane bez dostępu powietrza, szybko wyschną i będzie ich można ponownie użyć.

Rezerwowe oświetlenie podczas biwaku

Po zmroku w namiocie czasami ciężko odnaleźć potrzebne sprzęty lub rozsunąć śpiwór. Dzięki karabińczykowi DKAL można szybko i łatwo powiesić latarkę przy suficie, zyskując tym samym komfortowe górne oświetlenie i wolne obydwie ręce.

Porządek i organizacja w szafach

Karabińczykami można również wygodnie pospinać chowane po sezonie do pudeł oraz szuflad rękawiczki zimowe, kapcie lub buty. Dzięki temu, kiedy przyjdzie pora na ponowne ich użycie, nie trzeba będzie szukać drugiej sztuki do pary – wyciągnie się od razu cały komplet.

Możliwości zastosowania karabińczyków są oczywiście dużo większe, a ogranicza je jedynie wyobraźnia.