Tekstylne osłonki do wędlin pełnią w przemyśle mięsnym niezwykle ważną rolę. To dzięki nim wyrób zachowuje bowiem odpowiednią konsystencję i kształt oraz pierwotne walory smakowe. Nic ma więc nic dziwnego w tym, że rozwiązanie to stało się w ostatnim czasie wyjątkowo popularne. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie zalety mają tego rodzaju osłonki.

Zaleta nr 1 - Obniżenie kosztów produkcji i strat

Tekstylne osłonki do mięs i wędlin charakteryzują się wysokim poziomem wytrzymałości mechanicznej, dlatego nie pękają one podczas parzenia ani w wyniku działania wysokich temperatur czy innych czynników. To duże udogodnienie w porównaniu z osłonkami naturalnym i innymi tworzywami sztucznymi. W ten sposób można bowiem obniżyć koszty produkcji i realnie wpłynąć na zyski przedsiębiorstwa.

Zaleta nr 2 – Estetyczny wygląd

Pojęcie estetyki jest zauważalne w wielu obszarach. Osłonki tekstylne zapewniają bowiem powtarzalny wygląd wyrobów, co jest korzystne zwłaszcza z punktu widzenia producentów wędlin na szeroką skalę. Ponadto wygląd tkaniny można dopasować do własnych oczekiwań, aby produkt był spójny, chociażby z identyfikacją wizualną firmy. Specjalistą w produkcji osłonek wędliniarskich jest przedsiębiorstwo Cardo Ryszarda Śliżewskiego. Producent ten oferuje wybór spośród szerokiej gamy kolorystycznej. Jego osłonki tworzone są z tkanin z atestem do kontaktu z żywnością i występują w wersjach wodoodpornych oraz paroprzepuszczalnych. Osłonki można wybierać spośród standardowych kształtów i rozmiarów lub zaprojektować własny wzór.

Zaleta nr 3 – Szerokie zastosowanie

Tekstylne osłonki do wędlin mają szerokie zastosowanie. Można bowiem wykorzystywać je nie tylko w przypadku różnego rodzaju wędlin, jak wskazuje nazwa, ale także do salcesonów, pasztetów, kiełbas i mięs. Tkaniny można łatwo usunąć z gotowego wyrobu. Są to rozwiązania w pełni higieniczne, które bez obaw można wykorzystywać w przypadku żywności. Co więcej, tekstylne osłonki zapewniają dłuższy okres przechowywania w porównaniu z rozwiązaniami naturalnymi.