Przestrzeganie zasad higieny to jedna z najistotniejszych kwestii podczas pełnienia służby w policji. Największym zagrożeniem jest materiał biologicznie niebezpieczny – HIV/AIDS, WZW czy choroby skóry. Jednym ze sposobów ochrony funkcjonariuszy jest zaopatrzenie ich w rękawiczki taktyczne. Sprawdźmy, co na ten temat mówi specjalista z Prestige. Z jakich materiałów wykonuje się rękawice, i jakimi cechami powinny się odznaczać.

Rękawiczki policyjne – charakterystyka

Rękawice policyjne, wykonane z oddychających materiałów i pokryte warstwą skóry wzmacniającej wewnętrzną część dłoni, to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie dla funkcjonariuszy policji i służby więziennej. Jak wskazuje specjalista z firmy Prestige, profesjonalne rękawiczki są nie tylko odporne na rozciąganie, ale charakteryzują się niebywałą lekkością i elastycznością.

Odpowiednio dobrane produkty chronią przed ukłuciami igieł i innych ostrych przedmiotów, co jest szczególnie istotne podczas wykonywania rewizji osobistej. Początkowo użytkownik może odnosić wrażenie, że rękawiczka jest sztywna, niemniej po krótkim okresie przystosowuje się do anatomicznego kształtu dłoni.

– wyjaśnia pracownik Prestige.

Rękawice dla policjanta – o czym musisz wiedzieć?

Rękawice taktyczne nie zapewniają pełnej ochrony przed celowym użyciem ostrego narzędzia. Specjalista z Prestige zaznacza, że ich noszenie jest rekomendowane podczas kontroli osobistej. Warto jednak zaznaczyć, że zapewniają wysoki poziom ochrony przy jednoczesnym zapewnieniu świetnej oddychalności. Standardowe modele służą przez większą część roku – z wyjątkiem okresu letniego, kiedy to rekomenduje się rękawice policyjne letnie wykonane ze skóry bydlęcej i z dodatkowym przeszyciem na wierzchniej części dłoni. Bez względu na to, który model wybierzesz, pamiętaj, że dobre rękawice muszą przylegać do dłoni. Niewłaściwy dobór rozmiaru sprawi, że czynności operacyjne będą przeprowadzane z mniejszą precyzją i większym nakładem czasu.