W dzisiejszych czasach bardzo rzadko można spotkać panów przechadzających się w kapeluszach. Ten niedoceniony dodatek może odmienić każdą stylizację, nadając jej zupełnie nowego charakteru. Równie dobrze prezentować się będzie kaszkiet. Dowiedzmy się zatem nieco więcej na temat męskich nakryć głowy oraz sprawdźmy, gdzie warto je zakupić. Miłej lektury!

Kapelusz - eleganckie wyróżnienie

Nie da się ukryć, że kapelusz jest bardzo wyróżniającym się elementem garderoby. Sięgają po niego bowiem osoby, które są świadome modowo i chcą być zauważone. Kiedyś brak nakrycia głowy był powodem do drwin czy niewybrednych komentarzy i żartów - nie do pomyślenia było, by mężczyzna chodził bez nakrycia głowy.

Obecnie wygląda to zupełnie inaczej - panowie lubią prezentować swoje fryzury na ulicach. Oczywiście nikt nie krytykuje już również braku kapelusza czy czapki. Niemniej jednak wielu panów ceni sobie ten ciekawy element garderoby. Kapelusz męski może być bowiem wspaniałym dodatkiem do codziennego lub eleganckiego ubioru. I nie jest to tylko dobra forma ochrony przed słońcem, lecz także nietuzinkowy element stylizacji wybierany przez mężczyzn, którzy stawiają na oryginalność wizerunku.
Gdzie zatem szukać solidnych i dobrej jakości kapeluszy? Ciekawą ofertę posiada Pracownia Kapeluszy i Czapek Józefa Chorąży z Krakowa. Firma już od wielu lat wykonuje dla swoich klientów stylowe kapelusze i czapki. Co więcej, Pracownia zajmuje się także rekonstrukcją historycznych nakryć głowy.

Modny i stylowy kaszkiet

Kolejnym stylowym uzupełnieniem stylizacji męskiej jest kaszkiet. To eleganckie nakrycie głowy posiada daszek z przodu oraz nieukształtowaną górną koronę. Z kolei korpus jest naciągnięty do przodu na daszek. Możemy go rozpoznać za sprawą trójkątnego profilu. Można z powodzeniem stwierdzić, że kaszkiety są niezbędnym nakryciem głowy dla panów, którzy cenią sobie klasykę oraz lubią dobrze wyglądać. W połączeniu z eleganckimi płaszczami i spodniami, czy też skórzanym butami i casualowymi kurtkami, będą strzałem w dziesiątkę!

Wyposażenie się w stylowe nakrycia głowy ma swoje zalety - mężczyźni prezentują się w nich niezwykle prestiżowo i dojrzale. Co więcej, kapelusze czy kaszkiety bez problemu dopasujemy do karnacji czy twarzy. Wyraziste dodatki przyciągają uwagę i wywołują komentarze - elegancki mężczyzna noszący stylowy kapelusz czy kaszkiet z pewnością zaintryguje niejedną kobietę.