Wesele to niezapomniane przeżycie dla młodej pary, warto zatem sprawić, aby było takie również dla uczestniczących gości. Coraz większą popularnością cieszą się różnorodne atrakcje takie jak księga gości, kącik dla dzieci, fotobudka budka, gdzie uczestnicy przyjęcia mogą robić sobie zdjęcia z pomysłowymi gadżetami czy fontanna czekolady. Ciekawym pomysłem jest zorganizowanie pokazu fajerwerków.

Fajerwerki na weselu

Ślub i wesele przeżywa się tylko raz w życiu. Nic więc dziwnego, że pary młode pragną sprawić, aby ten dzień był wyjątkowy zarówno dla nich, jak i dla wszystkich uczestniczących gości. Atrakcje w postaci uroczyście wprowadzanego i krojonego tortu weselnego czy innych dań znane są już od dawna. Ogromną popularnością cieszą się też inne pomysły takie jak wypuszczenie gołębi po ceremonii, przygotowanie fotobudki czy zaangażowanie animatora, który zajmie się dziećmi obecnymi na weselu.

Wszystko to pozwala urozmaicić przyjęcie i sprawić, by było ono niezapomniane. Prawdziwe huczna zabawa nie może się jednak obyć bez pokazu sztucznych ogni. Fajerwerki nie muszą być związane jedynie z zabawą sylwestrową – istnieją firmy, które oferują organizację takich widowisk w oprawie efektów świetlnych i hukowych, które możemy wynająć na wesele. Materiały pirotechniczne dostępne są w sprzedaży przez cały rok w hurtowniach takich jak położona w Gorzowie Wielkopolskim hurtownia fajerwerków As. Wśród licznych produktów, każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadało jego oczekiwaniom.

Pirotechnika cieszy się dużą popularnością wśród przyszłych nowożeńców między innymi ze względu na to, że pokaz można zorganizować o każdej porze roku. Do jego zorganizowania wystarczy bowiem jedynie czyste nocne niebo i widowisko gotowe.

Ważnym atutem pokazu fajerwerków jest przede wszystkim atrakcyjna cena. W porównaniu z innymi możliwościami jest to tania atrakcja, a do tego zapewniająca ogromną rozrywkę. Dzięki nim będziemy w stanie stworzyć prawdziwe widowisko, które wyróżni nasze wesele na tle innych przyjęć. Warto pomyśleć też o czymś dla dzieci – na pewno ucieszy je towarzyszące fajerwerkom konfetti. Możemy też włączyć fajerwerki do sesji ślubnej. Nadadzą one fotografiom magiczną, radosną atmosferę, a to  przecież kwintesencja ślubu.

Organizacja pokazu fajerwerków

Jeśli zdecydujemy się na wybór pirotechnicznych atrakcji, musimy pamiętać o tym, aby poinformować odpowiednie służby porządkowe o naszym zamiarze. Pozwolenia uzyskanego od Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej wymaga każdy pokaz organizowany innego dnia niż 31 grudnia i 1 stycznia. Aby je uzyskać, należy skierować stosowny wniosek do prezydenta miasta lub władz gminy. Wszelkie regulacje dotyczące warunków organizacji pokazów fajerwerków znajdziemy w ustawie z dnia 21 czerwca 2002 roku o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego. Ponadto zasady użytkowania fajerwerków podlegają decyzjom władz miejscowych.

Niedopełnienie obowiązku zgłoszenia i przestrzegania zasad użytkowania skutkować będzie karami finansowymi. Przyjazd patolu policyjnego na zabawę weselną też nie będzie miłym doświadczeniem, warto zatem zadbać o ten szczegół.

Równie ważne jest to, w jaki sposób widowisko zostanie zaplanowane. Przygotowana musi zostać do tego celu odpowiednia przestrzeń, bezpieczna dla wszystkich zgromadzonych i otoczenia. Petardy, fontanny i inne fajerwerki powinny pochodzić też ze sprawdzonego źródła – najlepiej specjalistycznego sklepu, gdzie mamy pewność, że dostępne produkty są bezpieczne.