Bursztynowa biżuteria – idealna dla każdego

Materiał partnera
2019-12-18

Bursztyn, określany także jako jantar lub amber, to jeden z najbardziej charakterystycznych kamieni jaki możemy znaleźć w jubilerstwie. Choć zazwyczaj widujemy go w kolorach żółci i brązu, to z czasem może przybierać także odcienie od czerwieni, przez zieleń, aż po fiolet. Dlaczego już od czasów cesarza rzymskiego Nerona nie wychodzi on z mody i dlaczego jest idealny niemal na każdą okazję? Zapraszamy do lektury.

Kamień optymizmu

Bursztyn to bez wątpienia kamień bardzo charakterystyczny. Powstająca z bursztynu biżuteria noszona jest przede wszystkim przez osoby ceniące dobry styl i chcące, aby dobierane do stroju dodatki same w sobie stanowiły unikalną ozdobę. Ważna jest także symbolika tego kamienia, który ma wyrażać optymizm, a wszystko to przez jego ciepłe kolory, dzięki którym emanuje dobrą energią.  

Dla każdego

Udając się do sklepu jubilerskiego oferującego szeroką paletę wyrobów z bursztynu każdy znajdzie produkt dopasowany do swoich preferencji. Powstają z niego bowiem zarówno obszerne naszyjniki dla osób niebojących się wyróżniać, a także mniejsze elementy biżuterii, takie jak pierścionki, naszyjniki czy kolczyki. Kamień ten często jest także łączony z innymi kruszcami: firma Szarpaul specjalizująca się w hurtowej sprzedaży bursztynu proponuje choćby srebrne wyroby z bursztynu, np. kolczyki. Przybierają one różnorodne kształty, np. serc, motyli, gwiaz, czy podłużnych łezek, będą więc stanowić idealny pomysł na prezent, zarówno dla osoby dorosłej, jak i dla dziecka.

Na (nie)codzienne okazje

Biżuteria powinna przede wszystkim podkreślać charakter i stanowić dopełnienie naszej osobowości. Jeśli więc szukamy niecodziennego dodatku do stroju, który sam w sobie będzie przyciągającą uwagę ozdobą, bez wątpienia będzie to bursztyn. Sprawdzi się on przy różnego rodzaju okazjach i stylizacjach, zarówno tych eleganckich, jak i nieco bardziej codziennych. Biżuteria z bursztynu może towarzyszyć nam więc zarówno przy pracy biurowej, jak i oficjalnego, firmowego przyjęcia. Nie ma reguły – kamień ten sprawdzi się przy niemalże każdej okazji.

Hurtową sprzedażą bursztynu zajmuje się m.in. wspomniana wcześniej firma Szarpaul ze Szczecina, która kruszec ten importuje z Litwy. Jej oferta jest bardzo różnorodna, od korali, przez bransoletki, zawieszki i kolczyki, aż po bardzo różne upominki z bursztynem. Asortyment jest również nieustannie poszerzany tak, aby klientom zapewniać nową gamę produktów, zarówno tych tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Poszukują Państwo polecanej hurtowni bursztynu? Właśnie Państwo ją znaleźli.

Opracowanie artykułu:

BURSZTYN I WYROBY BURSZTYNOWE "SZARPAUL" Sp. z o.o.

ul. św. Kostki 8, 71-143 Szczecin zachodniopomorskie
e-mail
www