Jak dobierać chemię gospodarczą do firm?

Materiał partnera
2019-08-29

Chemia gospodarcza zawsze musi być wliczona w koszty prowadzenia małej, średniej, czy dużej firmy. To dzięki niej przestrzenie pracownicze oraz sanitarne są utrzymywane w odpowiedniej czystości. Ale czy, aby na pewno? Niestety źle dobrane detergenty, czy środki czyszczące, mogą wpłynąć nawet na negatywny odbiór wizerunku naszej marki wśród odwiedzających siedzibę klientów oraz kontrahentów. Dowiedz się zatem, na jaką chemię gospodarczą stawiać!

Zadbaj o naturalny zapach detergentów

Przy zakupie chemii czyszczącej ważne jest to, aby była ona naturalna w swoim zapachu. Nie powinna ona bowiem podrażniać śluzówki nosa, powodując senność, znużenie, czy też uczucie duszności. Obecnie najlepiej stawiać na specjalnie przygotowaną chemię, której zapachy kojarzą się z naturą: morzem, lasem, górami. Wiele producentów gwarantuje również bukiet zapachowy „świeżego powietrza”, czy też „sterylności”. To właśnie na takie neutralne zapachy warto stawiać.

Pamiętaj! Zapachy środków czyszczących w firmach mogą wpłynąć nawet na wydajność pracowników. Zbyt intensywne bukiety kwiatowe, są bowiem bardzo nużące i nierekomendowane do stosowania np. w przestrzeniach biurowych. W miejscach, w których przyjmujesz kontrahentów oraz klientów, również powinieneś stosować odpowiednie zapachy. Taka metoda „zmysłowego” budowania wizerunku marki, wykorzystywana jest m.in. przez sklepy odzieżowe!

Postaw na proekologiczne środki

Proekologiczne środki nie muszą wcale oznaczać tego, iż są droższe. Na pewno będą jednak znacznie lepsze dla zdrowia pracowników. Brak agresywnej chemii w ich składzie, pozwala zaś na utrzymywanie czystości bez ingerowania w strukturę danych materiałów, które powoli niszczą się np. przy kontakcie z preparatami na bazie kwasów oraz alkoholów i pochodnych substancji. Warto zatem wiedzieć, że dzisiaj nawet płyny do podłóg, czy też okien, są tworzone z roślinnych ekstraktów. Te szczególnie należy wybierać przy stałym zakupie do pomieszczeń sanitarnych mydeł, czy innych środków, mających kontakt ze skórą człowieka.

Stwórz skład chemii gospodarczej lub realizuj stałe dostawy

Jeśli dbać o wysoką jakość chemii gospodarczej w swojej firmie, warto abyś utworzył mały skład różnorodnych produktów, kupowanych hurtowo. Jeśli nie chcesz jednak generować dodatkowego miejsca magazynowego, postaw na stałą współpracę z przedsiębiorstwem REMIX, które jako hurtownia środków czyszczących, jest w stanie zagwarantować terminowe, a także stałe dostawy określonych towarów. Atrakcyjne ceny, rabaty oraz promocje – również sezonowe – zapewnione!