czas czytania: 13 min

Jaki tusz wybrać do drukarki? Oryginalny czy zamiennik?

Jaki tusz wybrać do drukarki? Oryginalny czy zamiennik?

Posiadanie drukarki, choć niezaprzeczalnie jest bardzo wygodne,  wiąże się z pewnymi kosztami. Należy pamiętać o regularnym uzupełnianiu papieru i tuszu. O ile z papierem nie ma większego problemu, o tyle wybór właściwego tuszu bywa kłopotliwy. Na rynku znajdziemy oryginalne produkty cenionych marek oraz ich tańsze zamienniki. Które wybrać?

Oryginały i zamienniki

Oryginalne tusze do drukarek nie należą do najtańszych. Dodatkowo, jeżeli drukujemy dużo, szybko może okazać się, że koszt ich zakupu przewyższa wartość samego urządzenia. Z drugiej strony odpowiednie tusze dedykowane są konkretnemu modelowi drukarki. Dzięki temu mamy pewność, że duet będzie działał bez zarzutu, a jakość wydruku pozostanie wysoka. Zamienniki tuszów tworzone są z niemal identycznych komponentów. Mają jednak znacznie bardziej atrakcyjną cenę, dlatego też cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Może się zdarzyć, że zakup zamiennika sprawi, że jakość druku nie będzie perfekcyjna, aczkolwiek nie jest to regułą. Drugą kwestią wartą poruszenia jest wydajność obu produktów. Producenci oryginalnych tuszów potrafią szacunkowo wskazać, na ile wydruków wystarczy jedno opakowanie.  Zazwyczaj szacunki te są trafne. W przypadku zamienników sytuacja nie jest tak oczywista. Ich wydajność może być podobna do oryginału, natomiast często jest mniejsza. Większość użytkowników drukarek woli szukać oszczędności kupując tańsze produkty. Nie należy się temu dziwić- samo urządzenie nie jest drogie, więc nawet w przypadku awarii, korzystniejsza może okazać się jego wymiana nowszy model.

Co jest lepsze dla drukarki?

Może się zdarzyć, że zamiennik będzie skonstruowany w sposób nie do końca kompatybilny z drukarką. Będzie to skutkowało niewłaściwym rozprowadzaniem tuszu. Może on zasychać w drukarce i doprowadzić do uszkodzenia jej głowicy. Należy zatem szukać zamienników, które będą odpowiednio dopasowane do modelu naszego urządzenia. Trzeba także pamiętać o tym, że używając produktów tego typu, tracimy gwarancję na drukarkę z własnej winy. Producenci tych urządzeń mają ścisłe zalecenia, co do stosowania przez użytkowników właściwych, oryginalnych tuszów. Zarówno te, jak i ich dobrej jakości zamienniki znajdziemy między innymi w sklepie Renwex we Wrocławiu. Jego oferta jest bardzo szeroka. W Renwexie kupimy folie do drukarek, tonery do kopiarek,  kopiarko drukarki oraz ich części zamienne. Firma prowadzi także sprzedaż galanterii papierniczej, akcesoriów biurowych,  przyborów do pisania i akcesoriów komputerowych.