Domowy warsztat to marzenie niemal każdego mężczyzny. Jego realizacja jednak nie jest łatwa, gdyż oprócz odpowiedniej ilości miejsca, niezbędne jest także kompleksowe wyposażenie, które umożliwi drobne naprawy i majsterkowanie. Jakie narzędzia i urządzenia kupić, aby własny warsztat w zupełności pokrywał wszystkie potrzeby i był w pełni funkcjonalny?

Narzędzi i urządzenia majsterkowicza

Pierwsza grupa narzędzie to wszystko to, co przydaje się na co dzień, do wykonania drobnych napraw. Wśród najważniejszych należy wymienić:

  •     Komplet kluczy i śrubokrętów – im większy, tym lepiej, gdyż nigdy nie wiadomo, jaki rozmiar akurat się przyda. Kupowanie w zestawie jest też o wiele tańsze niż pojedyncze kompletowanie osobnych sztuk. Należy zwrócić uwagę nie tylko na rozmiary, ale też rodzaje.
  •     Młotki – najlepiej co najmniej dwa, jeden malutki a drugi większy.
  •     Gwoździe, wkręty i śrubki – dobrze mieć je w zapasie, choć po kilka sztuk różnych wielkości.
  •     Wkrętarka i wiertarka – można zakupić też urządzenie posiadające obie te funkcje. Należy pamiętać też o komplecie wierteł.
  •     Szczypce – do przytrzymywania drobnych elementów (kombinerki) oraz cięcia (obcęgi).

Oczywiście wyposażeniewarsztatu powinno być zawsze dopasowane do potrzeb jego właściciela. Niektórzy decydują się również na zakup nieco droższych urządzeń, takich jak szlifierka o dużej mocy lub spawarka.

Pamiętaj o ogrodzie!

Wszystkie wymienione narzędzia można znaleźć w ofercie sklepu warszawskiego Metal-Market, który posiada w sprzedaży także niezbędne narzędzia ogrodowe. Domowe warsztaty zwykle są urządzane w przypadku domów jednorodzinnych, które otacza działka. Pielęgnacja roślin i utrzymanie porządku w ogrodzie są konieczne, aby teren był zadbany i estetyczny przez cały rok.

 

Przydatne narzędzia ogrodowe:

  •     Piła (ręczna, spalinowa lub elektryczna) – do przycinania gałęzi i ścinania większych drzewek.
  •     Łopaty i szpadle – do sadzenia roślin i kształtowania terenu. Warto zakupić również łopatę do odśnieżania.
  •     Grabie – niezbędne nie tylko do równania ziemi, ale także grabienia liści w okresie jesieni.
  •     Taczka – ułatwia transport odpadków organicznych i gleby w przypadku większych działek.

Podczas majsterkowania i pielęgnacji ogrodu, należy zawsze mieć na sobie odzież ochronną. Nie tylko po to, aby uchronić dobre ubrania, ale też dlatego, by zabezpieczyć swoje ciało. Przy wykonywaniu niebezpiecznych czynności z użyciem elektronarzędzi, zawsze należy założyć odzież z długimi nogawkami i rękawami, a oczy zabezpieczyć okularami ochronnymi lub maską.