Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej?

Materiał partnera
2019-09-25
wesele

Organizowanie wesela to bardzo złożony proces, który wielokrotnie jest bardzo stresujący dla pary młodej. Często sen z powiek spędza wybór sali bankietowej. Odległe terminy, nieciekawe lokalizacje, a także wysokie koszty, to ułamek problemów, z którym przychodzi się zmierzyć przyszłym nowożeńcom. To dlatego warto zapoznać się z uniwersalnymi wskazówkami, dotyczącymi wyboru idealnej sali zabaw.

Styl sali weselnej

Przy wyborze sali weselnej ważny jest jej styl. Najlepiej wybierać miejsca zbieżne z naszymi gustami, bądź też te, które w łatwy sposób będzie można przystosować do danego porządku dekoracyjnego. To osiąga się poprzez dekoracje i oprawę florystyczną. Niekiedy jej pełne przygotowanie kosztuje nawet kilka tysięcy złotych. Jeśli chcemy zoptymalizować budżet, lepiej zatem wybierać sale, których wnętrza nie trzeba będzie przystrajać w dużym zakresie.

Wolnostojący zajazd, czy miejsca restauracja?

Jeśli marzymy o wyjątkowym weselu wśród zaproszonych przez nas gości, bez konieczności dzielenia się przestrzenią z przypadkowymi osobami, wybierajmy modne zajazdy, zamiast miejskich restauracji, położonych przy rynkach lub ruchliwych ulicach. Obiekty na obrzeżach miejscowości, wielokrotnie leżą przy lasach, rzekach, czy stawach, potęgując dzięki temu atmosferę romantyczności. Dużą ich zaletą jest jednak nie tylko piękne otoczenie, gdzie można stworzyć wyjątkową sesję zdjęciową. Często tego typu miejsca przyciągają również swoimi walorami logistycznymi – m.in. dotyczy to własnych miejsc parkingowych.

Odpowiednie nagłośnienie i nie tylko…

Przy wyborze sali weselnej ważne jest zwrócenie uwagi również na nagłośnienie, oświetlenie, pomieszczenia sanitarne, czy te gastronomiczne. Wszystkie te elementy tworzą bowiem konstrukcję całego wydarzenia i najwyższego komfortu gości. Nigdy nie podpisuj zatem umów, bez dokładnego przeanalizowania tychże infrastrukturalnych części. Przede wszystkim określ, czy dla danej sali, jest zaoferowana kuchnia, czy jedyną opcją jest wykorzystanie cateringu zewnętrznego – ten przy weselach jest nieopłacalny!

Przykład polecanej restauracji

Dobrą salą weselną, nowoczesnym budynkiem, a także profesjonalną obsługą, wyróżnia się między innymi lokal SPACEROWA 21, który położony jest w Mysłowicach. To właśnie takie miejsca doceniają kreatywność swoich gości, dzięki czemu można tam stworzyć niepowtarzalne zabawy weselne według własnego uznania. Zapoznanie się z ofertą tego miejsca, pozwoli Ci na poszukiwanie podobnych restauracji w swoim regionie. Nie zapominaj bowiem o tym, aby lokalizację dostosowywać również uwzględniając komfort gości.