Na jaki rodzaj bukietu ślubnego się zdecydować i dlaczego?

Materiał partnera
2019-10-01
bukiet ślubny

Bukiet ślubny to sztuka. To jak część jednego wielkiego obrazu pod tytułem ślub lub miłość. Musi on idealnie współgrać z panną młodą, jej stylizacją i motywem przewodnim, aby wszyscy, którzy na niego patrzą, mieli poczucie spójności i harmonii. Bukiet ślubny to przysłowiowa kropka nad „i”, która dodaje uroku i odzwierciedla styl panny młodej. Jak więc wybrać odpowiedni bukiet ślubny?

Jak dobrać bukiet do własnego stylu?

Bukiet przede wszystkim to uzupełnienie i dopełnienie ślubnej stylizacji. Musi pasować do panny młodej i jej sukni czy różnorodnych dodatków. Jeżeli wesele i suknia w stylu rustykalnym, to i kwiaty – dużo zieleni lub polne aranżacje. Warto przeglądać różne zdjęcia ślubne, aby szukać inspiracji, nie mniej jednak najlepiej kierować się swoimi upodobaniami, wyczuciem i stylem, który nam najbardziej odpowiada. Niemniej jednak wybierając się do kwiaciarni warto zabrać ze sobą zdjęcie sukni i przedyskutować nasz wybór, wskazać bukiet, który najbardziej się nam podoba. Doświadczony florysta pracujący w Kwiatowe Impresje Kwiaciarnia Luiza Domańska, może nam pomóc wybrać coś odpowiedniego, a także zadbać, by rzeczywiście wszystkie detale ze sobą grały. Przykładowo – nie każdy kolor kwiatów pasuje do sukni ecrie. Warto przemyśleć jego uwagi. Podpowie nam także, czy kwiaty, które wybrałyśmy, rzeczywiście są łatwo dostępne w danym sezonie, czy może okazać się, że będą zdecydowanie droższe, gdyż trzeba będzie je sprowadzić.

Rodzaje bukietów ślubnych

Ile panien młodych, tyle rodzajów bukietów. Nie mniej jednak są pewne trendy się powtarzające. Bardzo często panny młode wybierają róże. Zainteresowaniem jednak cieszą się również tulipany, dalie, czy goździki. Warto wiedzieć, że nie wszystkie kwiaty pasują do konkretnego rodzaju bukietów. Wyróżniamy bukiety klasyczne – ułożone w kształcie półkuli. Innym rodzajem są bukiety kaskadowe, czyli luźno opadające idealne dla wysokich panien młodych, a odradzane niskim. Podobnie, bukiety długie są przeznaczone głównie dla wysokich panien młodych. Bardzo modne ostatnimi czasy stały się bukiety polne do rustykalnych stylizacji. Ciekawym rodzajem są także bukiety asymetryczne – niby przypadkowe kwiaty, a jednak dobrane w przemyślany sposób. Dla odważnych panien młodych istnieje również możliwość zamówienia bukietu w formie jednego, ale znaczącego i długiego kwiatu.

Opracowanie artykułu:

Kwiatowe Impresje Kwiaciarnia Luiza Domańska

pl. Zwycięstwa 12, 08-140 Mordy mazowieckie
e-mail