Śmierć bliskich to dla najbliżej rodziny bardzo bolesne wydarzenie, które zawsze niesie za sobą konieczność przebycia żałoby. Z psychologicznego punktu widzenia, powinna być ona przeżywana w spokoju, pozwalającym między innymi na wspominanie osoby zmarłej i razem przebytych lat życia. Niestety nie pomaga temu konieczność zorganizowania pogrzebu, który pod kątem logistycznym, jest dla często załamanych osób, bardzo dużym wyzwaniem. To dlatego dzisiaj najlepsze zakłady pogrzebowe, są w stanie zadbać o każdy element na własną rękę!

Formalności urzędowe

Dzisiaj zakłady pogrzebowe nie tylko zajmują się organizacją pochówku w obranym przez rodzinę porządku kulturowym i wierzeniowym, ale także wielokrotnie gwarantują reprezentację swoich klientów w urzędach. Akty zgonu, odszkodowania u ubezpieczycieli, sprawy związane z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, czy też powinności względem Urzędów Miast, czy parafii i nekropolii, mogą być w 100% wykonane przez specjalistów szeroko wyspecjalizowanego domu pogrzebowego. Taka pomoc to nie tylko odciążenie rodziny pod kątem logistycznym i formalnym, ale także psychologicznym!

Pełna organizacja pochówku

Dobry zakład pogrzebowy, który podejmie się przejęcia pełnych obowiązków związanych z pochówkiem zmarłego, przeprowadzi z rodziną szczegółowy, ale nieobciążający i krótki wywiad. Bliscy osoby zmarłej, w tym etapie wybierają trumnę, a także określają jak ma wyglądać cała uroczystość. Najlepsze domu pogrzebowe, po uzyskaniu najważniejszych informacji, na własną rękę przygotowują oprawę florystyczną pogrzebu, oprawę muzyczną, czy też załatwiają wszystkie sprawy na cmentarzach i w kościele. Oczywiście nie można zapomnieć o profesjonalnym przygotowaniu ciała zmarłego, według technik tanatokosmetyki. Obecnie nadawanie odpowiedniego wyglądu ciału zmarłego, wraz z ubiorem, czy fryzurą, jest bardzo ważne.

Zwracanie uwagi na najmniejsze detale

Firmy pogrzebowe, które podejmują się kompleksowej obsługi funeralnej, nie tylko przygotowują sam pochówek, ale także zajmują się wieloma, ważnymi „pobocznymi” sprawami. Mowa o wynajęciu autokarów podstawianych przed kościoły, o organizacji konsolacji, o powiadamianiu rodziny i znajomych o zgonie, czy o przygotowywaniu klepsydry i nekrologów. Po zakończonych ceremoniach, dobry dom pogrzebowy zapewni również odpowiedni nagrobek z pięknymi rzeźbami, epitafium, zdobieniami, czy zdjęciami nagrobnymi.

Poznaj Zakład Pogrzebowy Witwicka

Jeśli mowa o kompleksowych usługach funeralnych, za przykład można obrać między innymi Zakład Pogrzebowy Witwicka, który działa we Wrocławiu, Kobierzycach oraz Sobótce. Ten dom pogrzebowy, posiadający kilka siedzib, gwarantuje m.in. urny pogrzebowe, trumny również na specjalne zamówienie, znicze i lampiony, pełen pochówek tradycyjny, transport zwłok, pomniki i nagrobki, a także działania kremacji ciał, czy ekshumacji. Z pełną charakterystyką zakładu Witwicka, zapoznać się możesz już teraz na dedykowanej stronie www.