Wille dla seniorów – najwyższy standard komfortu

Materiał partnera
2019-06-13
dom seniora

Zarówno publiczne domy dla osób starszych, jak i te prywatne, w ciągu ostatnich lat zmieniły znacznie swoją infrastrukturę, często stając się ośrodkami zapewniającymi najwyższy standard komfortu. Oczywiście z nowoczesnymi budynkami, stałą opieką 24h, czy nawet strefami relaksu i SPA, można spotkać się w niepublicznych domach seniora. To właśnie one dzisiaj są idealnym miejscem do spokojnego i pełnego aktywności życia na emeryturze!

Opieka medyczna i opiekuńcza 24h!

Ważnym wyznacznikiem przy poszukiwaniu dobrego domu dla seniora, jest to, czy zapewnia on całodobową opiekę medyczną oraz opiekuńczą. Mowa o zarówno błyskawicznych wizytach lekarskich w nagłych przypadkach, jak i o regularnych wizytach kardiologów, hematologów, ortopedów, okulistów, czy laryngologów w danej placówce. Konsultacje na terenie domu spokojnej starości to wielokrotnie duże udogodnienie dla pacjentów geriatrycznych i niepełnosprawnych. Opieka 24h, to zaś zarówno pomoc w codziennym funkcjonowaniu, jak i gwarantowanie działań pielęgniarskich.

Zabiegi rehabilitacyjne

Dzisiaj bardzo ważnym elementem domów seniora, jest to, aby były one przygotowane również pod kątem przeprowadzania na terenie placówki zabiegów rehabilitacyjnych, od masaży, po różnego rodzaju ćwiczenia. Jest to ważne zarówno przy terapii przewlekłego bólu, przy osteoporozie i problemach reumatoidalnych, jak i też dla profilaktyki zdrowotnej. Pamiętać należy również o zdrowiu psychicznym – najlepsze domy seniora organizują częste zajęcia dydaktyczne, od klubów literackich, po szachowe…

Strefa relaksu i SPA

Dzisiaj w najlepszych domach dla seniorów pojawiają się także strefy relaksu, a nawet SPA, z którego mieszkańcy mogą korzystać każdego dnia. Dzięki temu życie w takim ośrodku pozwala poczuć się każdej osobie wyjątkowo, zapewniając opiekę i atrakcje, których z pewnością nie zagwarantowałaby w 100% podejmująca się opieki na własną rękę rodzina seniora. Warto przy tym jednak pamiętać o tym, że dla osób starszych ważne jest przebywanie na powietrzu. To dlatego najlepsze ośrodki położone są przy lasach i posiadają piękne ogrody rekreacyjne, w tym zimowe.

Indywidualne podejście

Ważne przy prowadzeniu domu dla seniorów jest indywidualne podejście do podopiecznych. Mowa zarówno o opiece, jak i też np. spersonalizowanej diecie, opierającej się o dania zdrowe i ekologiczne. Wysoki komfort życia zapewniają zatem takie miejsca, jak Willa Seniora Strumiany, która zachwyca przepięknym budynkiem i jego wnętrzami. Przystosowane są one również dla osób niepełnosprawnych – obiekt posiada między innymi przestronne pokoje i łazienki, a także windę!


Opracowanie artykułu:

Willa Seniora Strumiany

73-110 Strumiany 1A zachodniopomorskie
e-mail
www