W przemyśle samochodowym, elektronice użytkowej znajdują się różne rodzaje metali kolorowych, z których niesłabnącą od lat popularnością cieszą się wyroby z miedzi. Firma Recykler Anna Polkowska specjalizuje się w jej odzysku i przetwarzaniu, a powstały złom w postaci granulatu jest gotowy do ponownego wykorzystania we wszelkiego typu instalacjach, czy urządzeniach. Na czym polega recykling miedzi?

Do czego wykorzystywana jest miedź z recyklingu?

Recykling miedzi pozwala ograniczyć korzystanie z zasobów naturalnych i zadbać o jakość i czystość środowiska. Skup kabli miedzianych i ich przetwarzanie nie wpływa na pogorszenie się właściwości przewodzących metalu. Jak podkreśla ekspert z firmy FHU Recykler Anna Polkowska:

Ogromne ilości tego cennego pierwiastka zalegają w naszym otoczeniu. Miedź jest obecna w kablach instalacyjnych, obwodach w gniazdkach, włącznikach, oprawach oświetleniowych, różnego rodzaju sprzętach AGD, jak również zaawansowanej elektronice użytkowej (komputerach, laptopach, telefonach).

Oddając je do punktów skupu, np. takich jak ten wyżej, można odzyskać metal o czystości sięgającej 99%, czyli praktycznie jakości pierwiastka wydobywanego w naturalnych warunkach.

Jak przebiega recykling kabli miedzianych?

Chcąc mieć pewność otrzymania wysokiej jakości miedzi z recyklingu, niezwykle ważne jest zastosowanie odpowiedniej klasy aparatury i urządzeń, takich, jak ta dostępna w firmie Recykler z Brzeska. Dzięki nim możliwe jest odzyskanie bezstratne całości surowca. Specjalistyczny park maszynowy pozwala na precyzyjne oddzielnie elementów z tworzyw sztucznych i uzyskanie granulatu gotowego do produkcji konkretnych rodzajów stopów, w sposób całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego. Jak wynika z informacji uzyskanych w skupie, pozyskiwanie miedzi z alternatywnych źródeł to sposób na odzyskanie części gotówki z nieużywanych już elementów instalacyjnych i urządzeń. W zależności od gatunku i czystości, jej cena może dochodzić niekiedy do kilkunastu złotych za kilogram.