Nowiutkie palety, które dopiero co zostały wyprodukowane, mogą mieć wysokie ceny. Natomiast skupy palet gwarantują, że ich produkty nawet wtedy, kiedy są wielokrotnie używane, nadal zachowują standardy wysokiej jakości. Czy opłaca się korzystać z oferty skupu palet? Jakie rodzaje palet można znaleźć w tego typu miejscach i czy będą one zgodne z polskimi normami bezpieczeństwa?

Używanie nie znaczy zniszczone!

Już na samym początku warto zaznaczyć, że palety używane wcale nie muszą oznaczać mocno wyeksploatowanych i zniszczonych. Wręcz przeciwnie! Po trafieniu do skupu zniszczone palety zostają poddane renowacji. Czasami polega ona tylko na wyszlifowaniu wierzchnich warstw drewna, innym razem na wymianie kilku desek – wszystko zależy od stanu palety. Klienci otrzymują produkt, który będzie jak nowy! Co więcej, korzystanie z palet kupionych na skupie jest nie tylko tanie, ale także ekologiczne. Zamiast kupować nowe palety i napędzać masową wycinkę drzew, można skorzystać z tych, które zostały już wyprodukowane i po drobnych poprawkach będą wciąż w doskonałym stanie.  

Rodzaje palet dostępnych na skupach

Na skupie można znaleźć rozmaite typy palet. Od zwykłych przeznaczonych dla klientów indywidualnych, po palety transportowe dla firm, które muszą spełniać wymagane normy. Wśród najpopularniejszych rodzajów można wymienić:

  • palety przemysłowe,
  • europalety,
  • palety jednorazowe,
  • palety nietypowe,
  • skrzynio-palety,
  • nadstawki.

Duży wybór drewnianych palet oferuje między innymi przedsiębiorstwo VENTURA, którego siedziba znajduje się w Skarbimierzu na terenie województwa opolskiego. Podczas kupowania palet na skupie należy określić, jakiego typu się poszukuje. Jeśli wymagane są palety spełniające określone normy, warto upewnić się, że wszystkie z nich spełniają. Nawet drobna wada np. występowanie sęków może w niektórych branżach dyskwalifikować paletę z użytku.

Kupuj i sprzedawaj – zalety skupu

Jedną z największych zalet skupu palet jest możliwość nie tylko kupna, ale również sprzedaży. Jest to wygodne rozwiązanie dla firm transportowych oraz zakładów produkcyjnych, które na co dzień używają ogromnej ilości drewnianych palet. Uszkodzone sztuki można bez problemu sprzedać lub dopłacić i wymienić na nowe. Dobre skupy palet dysponują dużym zapleczem magazynowym, dlatego są w stanie zapewnić swoim klientom każdą ilość – od pojedynczych sztuk po dziesiątki, a nawet setki. Dla klientów zdecydowanych na nawiązanie stałej, długoterminowej współpracy, często są organizowane atrakcyjne zniżki.