Zbiorniki o charakterze kontenerów mają zazwyczaj różne formy, dostosowane do konkretnych potrzeb. Najczęstszym ich zastosowaniem jest transport i przechowywanie substancji niebezpiecznych. Kupują je wielkie przedsiębiorstwa, ale też osoby prywatne. Inwestycja w taki zbiornik to spory wydatek, dlatego często stawia się na używane urządzenie tego typu. Czy takie posunięcia się opłacają?

Kiedy kupuje się nowe zbiorniki kontenerowe?

Niewątpliwie zakup nowych zbiorników kontenerowych jest opcją bardzo wygodną, bo nie trzeba martwić się o ich stan i kondycję. Taki asortyment już jest sprawdzony przez producenta pod kątem niezawodności i dobrej jakości. Często w ofercie dostępna jest też gwarancja i serwis. Niemniej jednak zakup nowych zbiorników, składających się czasem na sporą stację kontenerową, jest sporym wydatkiem dla firmy. Taka inwestycja może być dla niej dużym obciążeniem finansowym, zwłaszcza w momencie początkowej działalności lub chwilowo gorszej sytuacji.

Z tego widać, że zakup nowych zbiorników kontenerowych jest dobrym wyjściem dla przedsiębiorstw dysponujących sporymi środkami pieniężnymi. Przeważnie są to wielkie i bogate firmy. Dla tych mniejszych i będących jeszcze na dorobku dobrą opcją jest zakupienie używanego sprzętu w takich miejscach, jak firma CERES. Używane zbiorniki kontenerowe oferowane u takich dystrybutorów są jeszcze dobrej jakości i objęte rygorystycznymi normami bezpieczeństwa. Nadają się również do transportu zarówno lądowego, jak i morskiego. Bezpiecznie przewozić w nich można paliwa i inne niebezpieczne materiały.

Dlaczego warto zainwestować w używane zbiorniki kontenerowe?

Jedną z zalet używanego, ale jeszcze dobrego, sprzętu jest jego cena. Tak sprawa się ma również w przypadku zbiorników. Używane zbiorniki kontenerowe są zdecydowanie tańsze od nowych, ale jednocześnie mają jeszcze odpowiednie parametry, żeby ich w dalszym ciągu z powodzeniem używać. Przy odpowiedniej eksploatacji oraz konserwacji często mogą być wykorzystywane jeszcze przez długie lata.

Używane zbiorniki kontenerowe zazwyczaj nie mają już gwarancji producenta, dlatego warto je nabywać u profesjonalnych dystrybutorów, którzy są w stanie fachowo określić ich stan. Tego typu konstrukcje, zanim trafią do nowego właściciela, poddawane są dokładnym badaniom pod kątem niezawodności. Proces zakupu z drugiej ręki jest na pewno dłuższy i bardziej kłopotliwy, jednak cena bywa naprawdę kusząca. Dlatego też wiele firm decyduje się na taką opcję, która jest dla nich bardziej opłacalna.