Rodzajów rur metalowych jest na rynku bardzo wiele. Spotkać się można między innymi z konstrukcjami spawanymi ze stali szlachetniej, które spełniają restrykcyjne wymagania normy jakościowej DVGW. Co to w praktyce oznacza i czym wyróżniają się rury spawane ze stali szlachetnej. Najważniejsze informacje na ten temat przedstawiamy w dalszych częściach artykułu. Każdy zainteresowany dowie się również z niego, gdzie tanio można kupić wysokiej klasy rury z certyfikatami DVGW?

Czym cechują się rury spawane ze stali szlachetnej?

Rury spawane ze stali szlachetniej, czyli nierdzewnej austenitycznej to rury, które odporne są na korozję, a nawet działanie agresywnych substancji chemicznych. Tego typu przewody stosowane w wielu branżach – od spożywczej począwszy, na petrochemicznej kończąc – swoje wysokie parametry techniczne zawdzięczają zawartością chromu w swoim składzie. Dzięki temu pierwiastkowi rury wytrzymują działanie większości kwasów, zasad, roztworów chloru i innych związków. Są one też odporne na wysokie temperatury oraz ogień, a najlepsi producenci dbają o ich wysoką klasę higieny – łatwo się je czyści i sterylizuje, nie są one podatne na zabrudzenia.

Warto dodać również, że rury spawane ze stali szlachetnej są długowieczne oraz przyjazne środowisku. Odpady z takiego metalu przechodzą proces recyklingu i wracają ponownie do powszechnego obrotu. Ponadto warto podkreślić, iż rury ze stali szlachetnej cechują się bardzo estetycznym wyglądem oraz łatwością obróbki. Wspomnieć też należy, że ich mocna budowa pozwala na stosowanie konstrukcji delikatniejszych, co niesie ze sobą oszczędności w porównaniu z cięższymi rurami ze standardowych materiałów. Potwierdzają to doradcy sprzedażowi z firmy SCHWER FITTINGS, gdzie tanio można kupić  rury spawane ze stali szlachetniej 1.4404, opatrzone certyfikatami jakościowymi DVGW. Dlaczego warto zwracać uwagę na te normy?

Czym są normy jakościowe DVGW w odniesieniu do rur spawanych?

Normy jakościowe DVGW w odniesieniu do rur spawanych ze stali szlachetnej stworzone zostały po to, by móc oceniać standard wytworzenia danych konstrukcji. Przyznany znak jakości DVGW potwierdza zatem, że określony wyrób posada cechy jakościowe wykraczające znacznie poza minimalne wymagania, zarówno te wytrzymałościowe, jak i związane z klasą bezpieczeństwa.

Dodatkowo certyfikacja DVGW mówi o tym, iż rura spawana ze stali szlachetnej zgodna jest z przepisami obowiązującymi we wszystkich państwach członkowskich UE. Producenci, którzy potwierdzają jakość swoich prefabrykatów metalowych znakiem DVGW, mogą dystrybuować wyroby bez przeszkód w obrocie międzynarodowym. Dzieje się tak m.in. dlatego, że proces certyfikacji DVGW uwzględnia badanie rur spawanych ze stali szlachetniej pod kątem zastosowania norm EN 10217-7; DIN EN ISO 1127, D3/T3, lub D4/T3; a także DIN 2413.