Odnawialne źródła energii cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony nie tylko inwestorów przemysłowych, ale także – co niezwykle cieszy – prywatnych. Szczególnie widoczne jest to w przypadku budowy nowych domów jednorodzinnych, gdzie często stawia się obecnie na połączenie wydajności kolektorów słonecznych z zastosowaniem materiałów przeznaczonych do budownictwa pasywnego. Uzyskane rezultaty mówią same za siebie. O jakim potencjale oszczędnościowym mowa?

Czy chodzi jedynie o energię elektryczną?

Systemy solarne kojarzone są głównie z wytwarzaniem energii elektrycznej, która następnie wykorzystywana jest do zasilenia wszystkich pracujących w domu urządzeń. Nic w tym dziwnego, ponieważ to właśnie w tej formie można spotkać je zdecydowanie najczęściej. Okazuje się jednak, że kolektory słoneczne charakteryzują się znacznie większą uniwersalnością zastosowania. Inwestorzy, którym w pierwszej kolejności zależy na zredukowaniu wydatków związanych z rachunkami, powinni wiedzieć, iż system fotowoltaiczny doskonale sprawdzi się także w przypadku podgrzewania wody użytkowej.

Wysokiej jakości sprawnie funkcjonujące ogniwa  pokrywają to zapotrzebowanie aż w 60%. I choć ma to swój znaczący wymiar ekonomiczny, to nie można zapominać o równie ważnych kwestiach związanych z ochroną środowiska naturalnego. Korzystając z energii Słońca, zyskujemy również pewność, iż dostępność energii będzie darmowa, a samo jej źródło pewne przez najbliższy miliard lat. Montaż paneli solarnych to szansa na zyskanie ogromnej niezależności. Pojawia się jednak pytanie, ile przyjdzie nam za to zapłacić?

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

O instalacji solarnej nie przez przypadek zwykło się mówić w kategoriach inwestycji. Chodzi oczywiście o to, iż na samym początku trzeba się liczyć z pewnymi kosztami. Jak wysokimi? W zależności od zapotrzebowania energetycznego konkretnego domu cena zaczynać może się od 10 i kończyć nawet na 35 tysiącach złotych. Czy to dużo? Z pewnością nie, jeżeli oczywiście weźmie się pod uwagę potencjalne korzyści. Specjaliści wyraźnie podkreślają, iż zwrot inwestycji powinien nastąpić po około 7-8 latach. Inwestorzy nie powinni również sugerować się wieloma mitami, które powstały na temat systemów solarnych.

Oczywiście nieprawdą jest, że klimat panujący w naszej strefie geograficznej może znacząco obniżyć funkcjonowanie ogniw. Instalacja doskonale radzi sobie o każdej porze roku bez nagłych spadków mocy. Gwarancją wydajności jest w tym przypadku zakup produktów pochodzących od renomowanych producentów oraz przeprowadzanie regularnych prac serwisowych. Kompleksowym wykonaniem zlecenia zajmie się firma Eko-Therm z Łodzi, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz umiejętności podejścia do każdego zlecenia w sposób indywidualny, ugruntowała sobie pozycję jednej z najlepszych w regionie. Każdy klient może liczyć tutaj zarówno na fachowe doradztwo techniczne, jak i atrakcyjne warunki cenowe.

Szeroka oferta firmy Eko-Therm

Oprócz montażu solarów, fachowcy z łódzkiej firmy Eko-Therm świadczą inne usługi związane z ogrzewaniem. Eksperci zajmują się między innymi zakładaniem różnych instalacji grzewczych opartych na urządzeniach takich jak kotły gazowe, olejowe czy na pellet, ekogroszek lub biomasę. Montują też pompy ciepła, które można łączyć z kolektorami słonecznymi. Co więcej, zakładają także grzejniki i regulatory temperatury. Kompleksowość obsługi sprawia, że klienci Eko-Therm mogą korzystać z wieloaspektowych usług dostępnych w jednym miejscu.