Dlaczego warto stosować opakowania styropianowe?

Materiał partnera
2019-09-26

Styropian jest materiałem, który znajduje szerokie zastosowanie - jest używany między innymi w budownictwie, ale także do pakowania i zabezpieczenia paczek. Opakowania styropianowe to doskonały wybór, kiedy prowadzisz firmę i zależy Ci na bezpiecznym dostarczeniu produktów. Poznaj wszystkie zalety styropianu!

Styropian - wiele zalet!

Styropian jest powszechnie stosowany do pakowania, a także w budownictwie. Na tle innych materiałów wyróżniają go doskonałe właściwości izolacyjne  - z tych powodów jest stosowany często w budownictwie do ocieplania budynków. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła nadaje się idealnie jako opakowanie do zimnych lub ciepłych produktów - styropianowy pojemnik pomoże utrzymać stałą temperaturę produktów.

Jakie są inne zalety styropianu? Wymienia je specjalista z firmy Styrocraft, która specjalizuje się w produkcji styropianowych kształtek i opakowań. Największe zalety styropianu to:

       Niska waga - styropian charakteryzuje się niedużą wagą, szczególnie jeśli porówna się go z wieloma innymi materiałami stosowanymi do opakowania i zabezpieczenia produktów. Niewielka waga jest wielką zaletą, ponieważ przenoszenie i transport zapakowanych w styropian produktów nie stwarza dodatkowych problemów.

       Niska nasiąkliwość - opakowania i płyty styropianowe są odporne na działanie wilgoci i wody, słabo nasiąkają, dzięki temu opakowanie sprawdzi się nawet w czasie niekorzystnych warunków pogodowych.

       Odporność przez długi czas - opakowanie wykonane ze styropianu doskonale chroni produkty nawet przez bardzo długi czas. Styropian nie gnije, nie butwieje ani nie ulega rozpadowi z upływem czasu. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest solidne zabezpieczenie produktów na długi czas.

       Ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi - w przypadku paczek i pakowania delikatnych produktów styropian sprawdza się doskonale i świetnie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi.

       Korzystna cena - ceny opakowań styropianowych nie są wysokie, jest to jedno z najbardziej ekonomicznych pod względem ceny rozwiązań. W niskiej cenie otrzymuje się za to doskonałą ochronę produktów!

Wybierz opakowania styropianowe

Z całą pewnością opakowania ze styropianu są najlepszym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie trzeba zadbać o bezpieczne zapakowanie towarów. Wszechstronne możliwości formowania i wykorzystania styropianu są jego ogromną zaletą.  Lekkie, odporne na czynniki zewnętrzne i upływ czasu opakowania ze styropianu mogą być wielokrotnie wykorzystywane do zabezpieczania paczek.

Opracowanie artykułu:

Styrocraft Piotr Szuman

ul. Bydgoska 16, 60-595 Owińska wielkopolskie
e-mail
www