Udając się do weterynarza ze swoim pupilem zapewne jednym z podstawowych zadań, które będzie wykonane, jest zważenie go. Jest to wbrew pozorom bardzo ważna kwestia, bowiem masa zwierzęcia decyduje o ilości podanych leków. Dlatego też każdy gabinet musi być wyposażony w urządzenie na przykład od firmy Bielskie Wagi, które wskaże prawidłową wagę.

Wagi weterynaryjne – charakterystyka

Wagi, których używamy w domach do ważenia siebie lub też w kuchni podczas przygotowywania posiłków znacznie się różnią od tych, które są produkowane do przeznaczenia w przemyśle czy też do gabinetów weterynaryjnych.

Firma Bielskie Wagi dysponuje takimi, które charakteryzują się przede wszystkim sporą platformą, na którą bez problemu będzie mógł wejść pies lub kot. Są one niskie i szerokie oraz umożliwiające zważenie nawet ponad 100-kilogramowego zwierzęcia w zależności od modelu.

Rodzaje wag weterynaryjnych

Jak można się domyślić, rodzajów modeli wag weterynaryjnych jest kilka. Ich wybór zależny jest od przeznaczenia, niemniej jednak każda lecznica powinna być wyposażona zarówno w większy egzemplarz do 300 kilogramów, jak i mniejszy, na którym można ważyć szczeniaki czy małe kotki do 25 kilogramów.

Dokładność odczytu dla mniejszych zwierząt to 2 g przy pomiarze poniżej 1 kilograma. Zasilanie jest bateryjne, co sprawia, że jest komfortowa w użytkowaniu i bez problemu można ją przenosić w różne miejsca w gabinecie podczas wizyty.