Zanieczyszczenie środowiska i wciąż rosnące ceny towarów i usług sprawiają, że coraz częściej sięgamy po odnawialne źródła energii. Umiejscowione na dachach lub przy domach panele fotowoltaiczne stają się powszechnym widokiem. Eko ogrzewanie to konieczność, żeby przestać emitować do środowiska szkodliwe substancje. Ekologiczne rozwiązania związane z wytwarzaniem energii elektrycznej dostarcza Łukasz Bisior.

Jak działają panele fotowoltaiczne?

Działanie paneli fotowoltaicznych to kilkuetapowy proces. Skrótowo można go opisać w następujący sposób. W pierwszej kolejności pobrana ze słońca energia zostaje zmieniona w prąd stały, który następnie za pomocą inwertera (kontroluje pracę całej fotowoltaiki) zostaje przekształcony w prąd zmienny. Wytworzona energia jest podłączona do sieci energetycznej operatora, dzięki czemu zasila całe gospodarstwo domowe. Natomiast jej nadmiar trafia do sieci publicznej. Żeby cala instalacja w pełni zaspokajała potrzeby energetyczne danego obiektu, ważne jest odpowiednie zainstalowanie paneli fotowoltaicznych. Najlepiej, żeby były skierowane na południe i nie padał na nie żaden cień.

Folie grzewcze – ulga dla środowiska

Folie grzewcze to drugi obok paneli fotowoltaicznych system grzewczy, nieemitujący do środowiska żadnych zanieczyszczeń. Są niezwykle łatwe w montażu i bez problemu można je dopasować do każdego kształtu pomieszczenia. Mają długą żywotność i są odporne na uszkodzenia. Ich dodatkową zaletą jest to, że można je umieszczać na podłodze, ścianach oraz suficie. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i starych domach. Montażem eko ogrzewania (paneli fotowoltaicznych, mat grzewczych) zajmuje się Łukasz Bisior, która od lat dostarcza nowoczesne i ekologiczne systemy ogrzewania domu.

Co to są kotły anodowe?

Kotły anodowe służą do ogrzewania budynku oraz elektrycznego podgrzewania wody i znajdują się w ofercie firmy Łukasza Bisior. To bardzo ekologiczne, a przy tym niezwykle sprawne, wydajne, bezpieczne i bezawaryjne urządzenia. Kocioł anodowy można umieścić w dotychczas używanej instalacji, aczkolwiek zużycie energii będzie mniejsze, jeżeli zamontujemy go w specjalnie do niego przystosowanym układzie. Jest możliwe połączenie go z instalacją fotowoltaiczną.