Czy użycie surowców wtórnych w procesie produkcji sprawia, że powstały towar jest gorszej jakości? Czy można oddać na złom maszyny rolnicze? Jakie produkty zalicza się do metali kolorowych? Na te oraz podobne pytania odpowiedzi udzielają eksperci z autozłomu, firmy Sileda z Tomaszowa Lubelskiego. Przeczytaj tekst i sprawdź, czy twoja wiedza pokrywa się z faktami na temat skupu metali żelaznych.

Wykorzystanie surowców wtórnych w procesie produkcji sprawia, że powstały towar jest gorszej jakości – FAŁSZ

Złom pozyskiwany przez skupy metali jest poddawany specjalistycznemu oczyszczeniu z pozostałości farb, lakierów, rdzy oraz innych zanieczyszczeń, a następnie przerabiany na kruszywa. Te zaś niczym nie ustępują nowo pozyskanemu materiałowi wykorzystywanemu przez przemysł hutniczy do produkcji elementów stalowych, takich jak wszelkiego rodzaju profile, pręty, siatki czy druty. – twierdzi ekspert ze skupu złomu i aluminium Sileda z Tomaszowa Lubelskiego, którego oferta obejmuje nie tylko przyjmowanie złomu i metali kolorowych, ale również metali żelaznych i nieżelaznych, autozłomu, maszyn rolniczych oraz innych surowców wtórnych.

Na złom można oddawać niesprawne i uszkodzone maszyny rolnicze – PRAWDA

Każdą maszynę, w tym również rolniczą, można naprawiać – do czasu. Przychodzi taki moment, kiedy sprzętu albo nie da się już odrestaurować, albo jest to nieopłacalną inwestycją. Co w takiej sytuacji można zrobić?

Złom odbieramy własnym transportem, dzięki czemu klient nie musi się martwić o tę kwestię. Dzięki dobrze wyposażonemu parkowi maszynowemu żadne wymiary nie stanowią dla nas problemu. Zajmujemy się skupem maszyn rolniczych w korzystnej ofercie cenowej, a ponadto ograniczamy formalności do absolutnego minimum. Dzięki temu każdy klient pozostaje zadowolony z dokonanej transakcji.

– wymienia ekspert ze skupu złomu i aluminium, firmy Sileda.

Srebro zalicza się do metali kolorowych – PRAWDA

Wbrew rozumowaniu niektórych, metale kolorowe nie posiadają wszystkich barw tęczy. Mianem tym określa się wszystkie metale oraz ich stopy (mosiądz i brąz), które nie zawierają domieszek żelaza. Dzielą się one na dwie grupy: lekkie oraz ciężkie. Do tej pierwszej zaliczyć można trudno topliwy tytan oraz łatwo topliwe aluminium i magnez. Metale ciężkie to:

  • bardzo trudno topliwy wolfram, tantal i molibden,

  • trudno topliwy kobalt, cyrkon, pallad, nikiel, miedź, srebro, złoto i platyna,

  • łatwo topliwy cynk, ołów, cyrkon, bizmut, kadm i cyna.

Metale niezależne łatwo poznać po charakterystycznym połysku. Cechują się dobrym przewodnictwem ciepła i z tego powodu są licznie wykorzystywane nie tylko w gospodarce, ale także w wielu dziedzinach techniki. Ich właściwości fizyczne, chemiczne, mechaniczne oraz technologiczne sprawiają, że są to produkty, których zakupem jesteśmy zainteresowani.

– twierdzi specjalista ze skupu metali, firmy Sileda z Tomaszowa Lubelskiego.