Okna aluminiowe cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród inwestorów prywatnych, jak i przedsiębiorców. Jeżeli cenisz sobie minimalistyczne rozwiązania, chcesz zachować jednolitą kolorystykę elewacji i nadać budynkowi nowoczesnego charakteru, sprawdź ofertę Pegaz-Bis. Przekonaj się, jak elegancko prezentują się duże przeszklenia i proste formy.

Okna z aluminium – gdzie się sprawdzą?

Okna aluminiowe to częsty wybór architektów realizujących projekty obiektów użyteczności publicznej. Aby podkreślić nowoczesny charakter budynku, projektanci chętnie wykorzystują wewnętrzną stolarkę okienną, która z powodzeniem zastępuje staromodne ścianki działowe. Użycie szkła jest szczególnie wskazane we wnętrzach minimalistycznych, ponieważ potęguje wrażenie nieograniczonej przestrzeni i fenomenalnie rozświetla wnętrze. Specjalista z Pega-Bis zaznacza, że aluminium jest lekkim, a zarazem sztywnym i wytrzymałym, materiałem, który wykazuje odporność na rdzę, i doskonale sprawdzi się zarówno w biurowcach, jak i domach prywatnych. Nowoczesny i surowy wygląd stolarki aluminiowej świetnie koresponduje z awangardowymi projektami budynków i daje szerokie możliwości architektoniczne.

Czy okna aluminiowe to rozwiązanie dla mnie?

Kształt profili okien aluminiowych umożliwia uzyskanie smukłych i wytrzymałych okien oraz drzwi tarasowych i balkonowych.

Na życzenie inwestora możemy wygiąć konstrukcję do dowolnego kształtu tworząc aluminiowe okna o niestandardowej formie. Stosując lżejsze profile, które w mniejszym stopniu obciążają okucia, możemy tworzyć stolarkę okienną o dużych gabarytach, która będzie bezpieczna w użytkowaniu i wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne

– wyjaśnia pracownik Pega-Bis. Wymiary okien z aluminium mogą być większe niż z plastiku, ponieważ materiał wykazuje zdolność do przenoszenia dużych obciążeń bez naruszania ramy. Warto przy tym zaznaczyć, że wysoka sztywność konstrukcji zapobiega przewiewom, co ułatwia utrzymanie stałej temperatury wewnątrz budynku.