Budowa magazynów, hangarów i hal sportowych składa się z kilku etapów: począwszy od sporządzenia projektu, przez wykonanie i połączenie elementów konstrukcyjnych, a skończywszy na pracach wykończeniowych. Swoją pomoc w przejściu przez wszystkie z nich oferuje firma Artro Artych. Jak budowa hal stalowych wygląda w rzeczywistości?

Budowa hali stalowej w etapach

Zbudowanie hali stalowej dzieli się zazwyczaj na cztery etapy, które składają się z mniejszych kroków. Tymi etapami są: przygotowanie odpowiedniej dokumentacji i wykonanie projektu, prefabrykacja elementów konstrukcyjnych, montaż hali z wcześniej przygotowanych elementów oraz prace wykończeniowe i instalacyjne. Na etapie projektowania i podczas budowy należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Należy zwrócić uwagę, aby wszystkie elementy konstrukcyjne były dobrej jakości, prace budowlane przebiegały w bezpiecznych warunkach, a obiekt oddany do użytku spełniał wymagania użytkowników. W taki sposób można budować między innymi wysokie magazyny, hangary lotnicze oraz hale widowiskowe i sportowe. Projektowaniem, montażem i prefabrykacją elementów na hale stalowej zajmuje się firma Artro Artych. Jak podkreślają jej specjaliści:

Nasza firma posiada długoletnie doświadczenie w branży oraz wiedzę ekspercką, którą wykorzystujemy codziennie w naszej pracy. Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę specjalistów, którzy są w stanie służyć fachowym doradztwem technicznym i pomocą w doborze optymalnych rozwiązań. Nasze usługi są skierowane do przedsiębiorców oraz instytucji publicznych na terenie całego kraju.

Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Żaboklikach, które leżą w województwie mazowieckim. Jej pracownicy zajmują się także dostarczaniem najnowszych rozwiązań technologicznych - maszyn używanych do segregacji i recyklingu odpadów różnego pochodzenia.

Projektowanie hali i prefabrykacja elementów

Pierwszym etapem budowy hali stalowej jest uzyskanie odpowiednich dokumentów: decyzji o warunkach zabudowy, zagospodarowania terenu i decyzji środowiskowej. W oparciu o te dokumenty rozpocząć można projektowanie hali stalowej. Ostatnim krokiem jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Kolejnym etapem jest wyprodukowanie (prefabrykacja) elementów, które na miejscu budowy zostaną złożone i utworzą gotową halę. Elementy te powinny być wykonane w najnowszej technologii oraz być wytrzymałe, funkcjonalne, bezpieczne, ekologiczne i ekonomiczne. Wszystkie elementy składające się na halę stalową powinny być zabezpieczone przed korozją przez ocynkowanie poszczególnych części.

Montaż i prace wykończeniowe

Następnym etapem jest montaż elementów. Niezbędne jest przygotowanie gruntu działki pod postawienie stalowej konstrukcji, wylanie fundamentów i położenie belek podwalinowych. Potem przytwierdza się elementy stalowej konstrukcji do fundamentów, zaczynając od słupów stalowych, przez rygle dachowe, usztywnienie wiatrowe, słupy drugorzędne, a skończywszy na montaż obudowy. Wymienione elementy są łączone ze pomocą śrub. Ostatnim etapem są prace wykończeniowe. Są to wybetonowanie i wygładzenie posadzki, montaż instalacji wewnętrznych i zewnętrznych oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół hali stalowej.