Malowanie proszkowe to metoda na szybkie pokrycie wybranych elementów powłoką o konkretnym kolorze. Takie rozwiązanie stosowane jest zatem m.in. ze względów estetycznych, nadając pożądanego wyglądu np. elementom architektury zewnętrznej prywatnych posesji. Malowanie proszkowe ma jednak znacznie więcej zalet i zastosowań – kiedy jeszcze ta metoda doskonale się sprawdza?

Co daje malowanie proszkowe?

Malowanie metodą proszkową różni się od konwencjonalnych rozwiązań w zakresie pokrywania różnych detali farbą czy lakierem. Nałożenie specjalnej powłoki proszkowej to bowiem nie tylko nadanie jej odpowiedniego, wybranego przez klienta koloru, ale przede wszystkim zabezpieczenie powierzchni. Jest to bowiem ochrona przed korozją, a także wieloma innymi czynnikami zewnętrznymi. Elementy pomalowane proszkowo z powodzeniem mogą być zatem eksploatowane nie tylko we wnętrzach, ale i na terenach otwartych prywatnych posesji i nie tylko.

Malowanie proszkowe jest również metodą gwarantującą szybkie pokrycie sporych powierzchni powłoką o konkretnej barwie. W ten sposób można zatem wykończyć m.in. ogrodzenie czy bramę, nadając im kolor idealnie komponujący się chociażby z elewacją domu na posesji. Taki rodzaj malowania oferuje swoim klientom Centrum Lakierowania Proszkowego Clp-P, które do realizacji każdego zlecenia wykorzystuje nowoczesny sprzęt. Dzięki temu usługa wykonywana jest w krótkim czasie i jednocześnie z należytą dokładnością. Jakie zatem elementy pokrywa się najczęściej powłoką proszkową?

Materiały i detale malowane metodą proszkową

Powłoki proszkowe najlepiej nadają się do powierzchni metalowych. Z tego względu stosuje się je na wspomnianych już stalowych ogrodzeniach i bramach, ale nie tylko. Malowanie proszkowe to metoda zabezpieczenia i uzyskania właściwego koloru takich elementów, jak np. metalowe meble, w tym m.in. szafy wykorzystywane w obiektach przemysłowych. Z powodzeniem powłoką proszkową pokrywa się również profile oraz konstrukcje stalowe. Szybki proces malowania daje możliwość krótkiego czasu realizacji nawet przy rozbudowanych obiektach wykonanych właśnie z metali.

Farba proszkowa nanoszona jest też na uzyskujące wysokie temperatury grzejniki czy sprzęt rolniczy. Pozwalają na to parametry techniczne powłoki, która wykazuje odporność na ciepło i nie łuszczy się ani nie pęka w trudnych warunkach. Malowanie proszkowe jest usługą często wybieraną również przez kierowców, którzy w taki sposób zmieniają kolor felg aluminiowych lub stalowych w swoich samochodach. To rozwiązanie sprawdzają się także przy renowacji maszyn, metalowych obudów czy nawet zabezpieczaniu i malowaniu sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.