W celu wykonania pomiarów masy materiałów sypkich, drobnoziarnistych, składników mieszanek paszowych, surowców mineralnych – używa się wag dozujących. Ich konstrukcja jest niezwykle przemyślana. Do tego również w ich budowie zastosowano nowoczesne technologie. To umożliwia ich pracę w trybie ciągłym. Metro-Wag jest producentem tych urządzeń. Z tego artykułu dowiesz się więcej na temat ich zastosowań.

W jakich miejscach wagi dozujące są stosowane?

Wagi dozujące doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie stanowisk produkcyjnych, które wymagają precyzyjnego i stałego dozowania towaru. Wykorzystywane są w różnych przedsiębiorstwach. Znajdują zastosowanie w chemicznych zakładach produkcyjnych, a także sprawdzą się w branży spożywczej, wydobywczej i ciężkiej. Warto zaznaczyć, że mogą być używane w niewielkiej i dużej wydajności. Ich dostawcą jest firma Metro-Wag. Jej specjalizacją są profesjonalne układy dozująco-ważące. Zakres usług obejmuje produkcję, projektowanie, sprzedaż, montaż wag elektronicznych. Proponowany jest także ich serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Czym charakteryzują się doskonale wyprodukowane wagi dozujące?

Najlepiej zdecydować się na wagę dozującą od sprawdzonego producenta. Metro-Wag oferuje urządzenia, które mogą być wykonane według indywidualnego projektu klienta. Warto podkreślić, że istnieje możliwość konfiguracji systemu dozowania. Wszystko zależy od specyfiki pracy i ważonego towaru. Najważniejsze jest to, aby produkt mógł służyć na lata. Dlatego też ta firma dba o każdy najmniejszy detal podczas jego wykonywania. Wagi dozujące są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.

Przystosowane są do pracy ręcznej lub automatycznej.

– mówi ekspert. Wyposażone są w system umożliwiający sumowanie porcji. Należy także wspomnieć o tym, że z powodzeniem można do nich zamontować wibrator pneumatyczny. To sprawi, że w końcowej fazie na ścianach urządzenia – nie pozostaną sypkie składniki. Warto dodać, że jest ono bardzo intuicyjne i proste w codziennym użytkowaniu. Jego obsługa nie jest skomplikowana.