Recykling jest obecnie bardzo istotny i pozwala znacząco ograniczyć zanieczyszczenie środowiska. Dbanie o jego stan jest niezwykle ważne, a wiele problemów w tym zakresie spowodowanych jest przez m.in. niewłaściwe składowanie odpadów lub brak sortowania materiałów niepotrzebnych. Warto zapoznać się z ofertą skupu surowców wtórnych – co dokładnie jest on w stanie przyjąć od klientów?

Szeroko wykorzystywane tworzywa sztuczne

Folia LDPE/PP, czyli wykonana z popularnych tworzyw sztucznych, to jeden z najczęściej pojawiających się w życiu codziennym elementów możliwych do ponownego przetworzenia. Folię tego typu wykorzystuje się bowiem do wielu różnych czynności – doskonale sprawdza się m.in. w branży spożywczej, gdzie umożliwia bezpieczne magazynowanie produktów i ich łatwiejsze transportowanie. Z powodzeniem folie LDPE/PP można zbyć w specjalistycznym skupie surowców wtórnych, który będzie w stanie poddać je ponownemu przetworzeniu.

Recyklingowi podlegają również worki z tworzyw sztucznych czy płachty, które wykonuje się m.in. z popularnego, wspomnianego już polipropylenu. Obok niego jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do produkcji np. wielu opakowań jest polietylen. Oznaczany jako PE jest podstawowym tworzywem twardym przyjmowanym przez skupy surowców wtórnych takie jak Kormet. Specjaliści z tego punktu mogą nabyć również popularne rury, kanistry czy beczki wykonane z tworzywa HDPE. Nie tylko jednak wyroby z tworzyw sztucznych przyjmowane są w takich skupach – co jeszcze ulega przetworzeniu?

Nie tylko plastik

Możliwości dobrych skupów surowców wtórnych pozwalają na rozszerzanie oferty. Obejmuje ona wiele zróżnicowanych materiałów, do których obok tworzyw sztucznych zaliczają się także złomy stalowe i żeliwne. Wyroby przygotowane z mosiądzu, wartościowej miedzi, cynku czy ołowiu również przyjmowane są przez skupy surowców wtórnych i poddawane później recyklingowi. Ponowne przetwarzanie metali kolorowych dotyczy też niezwykle popularnego aluminium.

To właśnie z niego tworzy się m.in. puszki, w których przechowywane są napoje i nie tylko. Do surowców wtórnych można również zaliczyć płyty CD i DVD, a skupy mogą przyjąć także wszechobecną makulaturę. Katalogi, niepotrzebne gazety czy nawet niewielkie ulotki warto sprzedać do skupu surowców wtórnych. Makulatura jest bowiem jednym z najczęściej przetwarzanych materiałów. Sporym zainteresowaniem cieszą się na skupach także kartony i tektura. Warto postawić na punkt, który przy większych ilościach niepotrzebnych materiałów jest w stanie zorganizować transport we własnym zakresie. To komfortowe rozwiązanie, które daje możliwość nie tylko pozbycia się niechcianych przedmiotów, ale i zadbania o środowisko naturalne przez ograniczenie jego zanieczyszczania.