Skupy palet są w stanie zaproponować swoim klientom wiele modeli, które będą dopasowane do potrzeb i oczekiwań odbiorcy. Największym zainteresowaniem nieustannie cieszą się tzw. europalety, które stosowane są na całym kontynencie w branży transportowej. Co ciekawe, skupy sprzedają zarówno palety używane, jak i nowe. Co dokładnie zawiera szeroki asortyment takich punktów?

Europalety w różnych gatunkach

Najważniejszym typem palet jest tzw. europaleta. Stosuje się ją – jak sama nazwa wskazuje – na terenie całej niemalże Europy ze względu na ujednolicone wymiary. Tego typu drewniana konstrukcja jest płaska i doskonale sprawdza się do przewozu różnego rodzaju ładunków w sposób bezpieczny. Można na niej także bez większych problemów składować towary, a zastosowanie przez producentów regularności w zakresie wymiarów europalet sprawia, że po ich wykorzystaniu można je bardzo łatwo magazynować. Europalety zarówno nowe, jak i używane, posiada w swojej ofercie skup Ser-pal, który proponuje klientom także inne modele palet.

Warto jednak wspomnieć o gatunkach europalet, które sprzedawane są w kategorii I i II. W przypadku pierwszej grupy konstrukcje drewniane są nieznacznie naruszone, jednak nie występują na nich uszkodzenia. Pęknięcia czy odbarwienia spowodowane nadmiernym zużyciem lub starością to kolejne właściwości, które dyskwalifikują europaletę z klasyfikacji jako gatunek I. Lekkie uszkodzenia na powierzchni palet sprawiają, że zalicza się je do gatunku II. Oba typy znaleźć można w ofercie sprawdzonego skupu palet.

Nie tylko europalety

Rozbudowana oferta specjalistycznego skupu obejmuje również palety jednorazowe. Są one tańsze, jednak nie mogą być wykorzystane ponownie i zazwyczaj po odbiorze znajdującego się na nich towaru trafiają do utylizacji. Można je wykorzystać np. do ciekawych projektów DIY, czyli tworzenia elementów wyposażenia właśnie z palet. Do realizacji takich koncepcji świetnie sprawdzą się również wspomniane europalety gorszego gatunku i konstrukcje zużyte.

W skupie palet zajmującym się ich sprzedażą znaleźć można wiele palet przemysłowych. Są skonstruowane w taki sposób, by zagwarantować bardzo dobrą wytrzymałość i zwiększone parametry użytkowe. Rozbudowana oferta skupów obejmuje jednak nie tylko konstrukcje przygotowane z drewna. W asortymencie znajdują się także palety plastikowe H1, które cieszą się sporym zainteresowaniem w branży spożywczej. Ofertę uzupełniają nadstawki paletowe oraz palety indywidualne, które również znaleźć można w sprawdzonych skupach.