Podłoga jest elementem wnętrza, do którego nie przywiązujemy zbyt dużej wagi. To błędne myślenie może przyczynić się szybkiego zniszczenia posadzki, gdyż zwykle zakładamy kupno najtańszego rozwiązania, które nie zawsze okazuje się najlepsze. Być może warto nieco zgłębić temat i dowiedzieć się, jakie rodzaje posadzek przemysłowych mamy do wyboru? Dzięki temu, inwestując w podłogę, zdecydujesz się na najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Rodzaje posadzek przemysłowych

Odpowiednie posadzki przemysłowe powinny być przede wszystkim wytrzymałe. Narażone na obciążenia i uderzenia, podłogi w centrach handlowych lub halach produkcyjnych powinny wykazywać się wysoką niezawodnością. Najlepiej, kiedy posadzki przemysłowe są antypoślizgowe, gdyż takie rozwiązanie wpływa na bezpieczeństwo pracowników. Na rynku można dostać wiele rodzajów podłóg przemysłowych. Michał Wysota z firmy  Floorepox wyróżnia posadzki betonowe, cementowo-polimerowe, żywiczne i ceramiczne. Te pierwsze są najczęściej spotykanym rodzajem podłogi w halach przemysłowych.  Cechuje je wysoka wytrzymałość na ścieranie, zginanie i uderzenia. Zwykle posadzki betonowe są dodatkowo utwardzane specjalnym proszkiem. Podłogi cementowo-polimerowe wykazują się wysoką odpornością na uderzenia mechaniczne, natomiast posadzki żywiczne są wytrzymałe w kontakcie z licznymi związkami chemicznymi, przy czym nie starzeją się tak szybko.  Podłogi ceramiczne nadają się do hal produkcyjnych, w których panują gwałtowne, acz krótkotrwałe zmiany temperatury oraz, tak samo, jak posadzki żywiczne – są odporne na szkodliwe działanie związków chemicznych.

Jak wybrać najlepszych fachowców?

Posadzki przemysłowe powinny być wykonane umiejętnie, przy czym należy zachować dbałość o każdy szczegół. Nawet najmniejsze niedociągnięcia mogą nieść za sobą poważne konsekwencje. W dzisiejszych czasach wybór właściwego fachowcy zdaje się jeszcze bardziej ułatwiony. Korzystne opinie w internecie oraz możliwość dokładnej obserwacji wykonanych prac zwykle pomaga w wyborze fachowca. W przypadku podłóg do hal produkcyjnych lub galerii handlowych należy kierować się doświadczeniem eksperta. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na zaplecze technologiczne – wysokiej jakości materiały wykonania znacząco wpłyną na wytrzymałość podłóg przemysłowych.