czas czytania: 2 min materiał partnera

Jakie wyroby drewniane można sprzedać do specjalistycznego skupu?

Skup drewna

Elementy konstrukcyjne z drewna w przypadku rozbiórki poszczególnych obiektów użytkowych przeważnie stają się niepotrzebne. Warto zdecydować się na skorzystanie z usług specjalistycznego skupu drewna, który jest w stanie przyjąć najpopularniejsze typy wyrobów z tego właśnie materiału. Dzięki temu zostanie on poddany ponownemu przetworzeniu, a inwestor jest w stanie uzyskać dodatkowe środki finansowe.

Prawidłowo przeprowadzona rozbiórka

Zanim jednak zdecydujemy się na sprzedaż konkretnych wyrobów drewnianych pochodzących z rozbiórki konstrukcji wykonanej z tego materiału, warto przeprowadzić cały proces w sposób prawidłowy. Czynności w tym zakresie pozostawione fachowcom dają możliwość odzyskania wielu elementów konstrukcyjnych w doskonałym stanie, za które uzyskamy wyższą cenę w skupie drewna. Jednym z takich punktów jest Old-Mar – firma, która jest w stanie zarówno nabyć wyroby drewniane, ale też zająć się pracami rozbiórkowymi przy rozmaitych obiektach.

Oferta dotyczy m.in. szop, wiat czy budynków gospodarczych, a z powodzeniem można również odzyskać drewno ze stodoły poddanej rozbiórce. Przeprowadzane przez profesjonalistów prace w tym zakresie prowadzą do uzyskania m.in. krokwi, która jest jednym z podstawowych elementów więźby dachowej. To właśnie z pokrycia można uzyskać najczęściej sporo wyrobów drewnianych. Jakich dokładnie?

Wiele odzyskanych wyrobów z drewna

Oprócz wspomnianych krokwi renomowane skupy drewna przyjmują również deski podłogowe czy obiciowe. W tego typu punktach specjaliści mogą przyjąć także charakterystyczne bale płaskie, za które oferowane są nierzadko atrakcyjne kwoty. Warto pamiętać, że w skupie drewna bez problemu zbyć można każdy rodzaj desek czy nawet stare, niepotrzebne i uszkodzone wyroby wykonane z tego materiału.

Warto zwrócić uwagę na ofertę skupu drewna pod względem przyjmowanych przez tego typu punkt gatunków. Sprawdzone firmy zajmujące się ponownym przetwarzaniem wyrobów drewnianych są zainteresowane zakupem zarówno elementów z drewna liściastego, jak i iglastego. W przypadku pierwszego z wymienionych gatunków należy wspomnieć o drewnie dębowym. To właśnie przygotowane z niego wyroby są szczególnie cenione przez dobre skupy. Zdecydowanie dobrze jest zatem zlecić fachowcom kompleksowe usługi w zakresie rozbiórki obiektów, do których skonstruowania użyto elementów drewnianych. Daje to możliwość ich skutecznego odzyskania i sprzedaży, co dla wielu inwestorów jest bardzo istotne i zapewnia dodatkowe źródło niezwykle przydatnych środków finansowych.