Działanie taśm przenośnikowych i transportujących jest efektywne i sprawne tylko wtedy, gdy poszczególne odcinki są ze sobą solidnie połączone. Kiedy łączenie jest niedokładne, praca maszyny może zostać zakłócona w najmniej oczekiwanym momencie! Z naszego artykułu poznasz metody łączenia taśm oraz pasów napędowych, a także dowiesz się, dlaczego warto zlecić to zadanie fachowcom!

Na co wpływa łączenie taśm i pasów?

Taśmy oraz pasy do systemów transportu wewnętrznego nie zawsze mogą zostać zamontowane w jednym obwodzie –  bez łączenia poszczególnych odcinków. W takich sytuacjach należy zaprojektować i stworzyć solidny taśmociąg, stworzony z połączonych ze sobą fragmentów o odpowiedniej długości. Aby ograniczyć ryzyko awarii i przestojów spowodowanych przerwaniem ciągłości taśmy transportowej lub przenośnikowej, warto zainwestować w solidne mocowanie, jakie oferuje między innymi firma Power Belting Taśmy transportujące i pasy napędowe.

Tylko wtedy możesz być pewny odporności zarówno pasów, jak i elementów łącznych, na działanie czynników chemicznych, mechanicznych oraz biologicznych. Co więcej, dobór optymalnej metody łączenia pozwala uzyskać wysoki stopień wytrzymałości, zapobiegając uszkodzeniom spowodowanym przeciążeniami oraz nadmiernym rozciąganiem!

Jaką metodę łączenia taśm i pasów wybrać?

W naszej firmie wykorzystujemy tradycyjne i alternatywne metody łączenia taśm transportujących i przenośnikowych

– informuje pracownik zakładu Power Belting Taśmy transportujące i pasy napędowe. Jedną z częściej stosowanych jest metoda palcowa, jednak ostateczna technika łączenia zależy od rodzaju taśmy, materiału, z jakiego została wykonana, warunków użytkowania i przeznaczenia.

W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie profesjonalnych elementów łącznych, w tym zszywek, spinek oraz złączek!

Pamiętaj, że firma Power Belting świadczy usługi codziennie – nawet w weekendy. Z ich pomocą możesz liczyć na naprawę uszkodzonego taśmociągu już w 24 godziny! Szczegółową ofertę poznasz na stronie internetowej.