Laminaty to przede wszystkim rozwiązanie hybrydowe, które łączy w sobie unikalne cechy dwóch konkretnych materiałów o różnych właściwościach. Charakteryzują się ogromną wytrzymałością na ewentualne uszkodzenia mechaniczne oraz warunki środowiskowe. Ani wilgoć, ani promienie ultrafioletowe nie są w stanie zagrozić spójności struktury. Laminaty poliestrowo-szklane to również gwarancja lekkości, która przydaje się podczas prac montażowych. Gdzie można spotkać je najczęściej?

Wyposażenie pomieszczeń sanitarnych i socjalnych

Ogromną zaletą laminatów poliestrowo-szklanych jest ich niepodatność na wpływ wilgoci. Dlatego właśnie tak świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach o okresowo lub stale podniesionej wilgotności, do których zdecydowanie zaliczyć można łazienki i kuchnie. Hydrofobowa struktura pozwala zaprojektować i stworzyć akcesoria takie jak

  • ·         Kabiny prysznicowe
  • ·         Kabiny narożne
  • ·         Umywalki
  • ·         Koryta umywalkowe
  • ·         Brodziki niskopodłogowe
  • ·         Toalety tureckie

Wszyscy zainteresowani wyposażeniem pomieszczenia w tego typu akcesoria mogą liczyć na ogromną elastyczność ofertową. O czym konkretnie mowa? Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod wytwarzania, najlepsi producenci, do których zdecydowanie zalicza się firma Paszkowiak, są w stanie zaoferować swoim klientom de facto każdy kształt i rozmiar. Na specjalną uwagę zasługuje również fakt, że istnieje możliwość zabarwienia laminatów na wybrany kolor, co znacznie sprzyja aranżacji i efektowi estetycznemu. Gdzie jeszcze wykorzystuje się laminaty poliestrowo-szklane?

Laminaty w przemyśle motoryzacyjnym

Dzięki swoim unikatowym właściwościom, laminaty poliestrowo-szklane zyskują swoje szczególne zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym. Głównie dzięki lekkości, doskonale spisują się jako skorupy do przyczep samochodowych, które chronią przewożony materiałem. Rozwiązanie to sprawia, że nawet przy najbardziej niekorzystnych warunkach atmosferycznych, powierzone nam produkty, trafią do ostatecznego odbiorcy w stanie nienaruszonym. Skorupy projektowane są na indywidualne zamówienie, z każdorazowym uwzględnieniem wymiarów danej przyczepy. Warto w tym przypadku wspomnieć również o tym, iż specjalistyczne skorupy do przyczep do przewozu koni, także wykonuje się z laminatów.

Pozostałe zastosowania laminatów

Wykorzystanie laminatów cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Materiał ten wyjątkowo dobrze sprawdza się podczas produkcji łodzi wiosłowych, zapewniając im nie tylko niebywałą lekkość, ale także całkowitą szczelność. Laminaty wykorzystywane są również przez największe firmy, zajmujące się świadczeniem usług reklamowych. To właśnie z nich wykonać można imitacje produktów spożywczych takich jak lody, czy frytki. Laminaty poliestrowo-szklane świetnie sprawdzą się również jako obudowy urządzeń filtrowentylacyjnych, a także agregatów chłodzących. Z laminatów poliestrowo-szklanych wykonuje się również różnego rodzaju pojemniki.