Dbanie o środowisko naturalne oraz wszelkie proekologiczne inicjatywy zyskują na popularności wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa. Segregowanie odpadów, a także ich bezpieczna utylizacja nie jest już opcją, ale koniecznością. Jeśli chcemy sami żyć w czystym otoczeniu i pragniemy takiego lepszego świata dla naszych dzieci, musimy już dziś działać mądrze. W nabieraniu odpowiednich nawyków bardzo pomagają firmy, takie jak Maraf Sp. z o.o

Skup złomu i surowców wtórnych

Jedną z dziedzin, w których działa grupa Maraf jest skup złomu i surowców wtórnych. O czym dokładnie mowa?  Firma zajmuje się zarówno skupem, jak i sprzedażą złomu stalowego, żeliwnego i metali kolorowych. W trosce o swoich klientów zapewniają własny transport samochodowy oraz kontenery na złom, które mogą zostawić u zainteresowanych tym tematem osób.

Działamy na rynku już wiele lat – opowiada pracownik firmy. – Choć większość spółek wycofała się z odbioru makulatury i folii, jako tych mniej opłacalnych, my wciąż to robimy. Robimy tak, ponieważ ważni są dla nas ludzie oraz ekologia.

Można w tym miejscu dodać, że spółka ma kilka oddziałów, które działają na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Współpracują z klientami indywidualnymi oraz firmami.

Inne usługi świadczone przez Maraf Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo stara się działać na różnych polach i wciąż poszerzać zakres swoich usług. Co można do nich zaliczyć? W firmie Maraf załatwimy m.in.:

  • Kasację pojazdów. Dotyczy to wszystkich typów i marek pojazdów osobowych i dostawczych bez względu na ich stan techniczny i wiek. Dużym atutem firmy jest prowadzenie sprzedaży części ze zdemontowanych pojazdów;
  • Prace rozbiórkowe, a więc demontaż maszyn, ciągów technologicznych i konstrukcji stalowych. Pracownicy zajmują się również zagospodarowaniem odpadów powstałych w wyniku prac.
  • Cięcie złomu, przez co rozumie się cięcie palnikiem wszelkich elementów stalowych oraz cięcie prasonożycą mobilną Lefrot Mobile 600.

Podsumowując, współpraca z firmą Maraf to gwarancja udanych działań!