Czy zastanawiałeś się kiedyś, co dokładnie można oddać do punktu skupu złomu? Metale kolorowe to szeroka grupa materiałów, które są często pożądane przez tego typu przedsiębiorstwa. Warto wiedzieć, jakie metale można sprzedać w takim miejscu i jakie są ich główne zastosowania. W poniższym artykule przedstawiamy najpopularniejsze metale kolorowe oraz ich wartość na rynku złomu.

Najczęściej spotykane metale kolorowe

Metale kolorowe to grupa obejmująca wiele różnych materiałów, które mają wspólną cechę - nie zawierają żelaza. Do najbardziej popularnych należą miedź, aluminium, cynk, ołów oraz nikiel. Te metale są szeroko stosowane w przemyśle, budownictwie czy elektronice ze względu na swoje właściwości takie jak przewodnictwo elektryczne, odporność na korozję czy lekkość. Warto zwrócić uwagę na to, że wartość poszczególnych metali może się różnić w zależności od ich czystości oraz aktualnych cen na rynku.

Miedź - cenny surowiec

Miedź jest jednym z najbardziej wartościowych metali kolorowych ze względu na swoje szerokie zastosowanie oraz wysoką cenę na rynku złomu. Wykorzystywana jest przede wszystkim w produkcji kabli elektrycznych, rur oraz elementów grzewczych. Miedź doskonale przewodzi prąd oraz ciepło, a jednocześnie jest odporna na korozję. W punktach skupu złomu często można spotkać się z różnymi rodzajami tego metalu, takimi jak miedź lakiernicza, elektrolityczna czy techniczna. Wartość miedzi może się różnić w zależności od jej rodzaju oraz stopnia czystości.

Aluminium - lekki i wszechstronny metal

Aluminium to kolejny popularny metal kolorowy, który można oddać do punktu skupu złomu VHZ Polska. Jego głównym atutem jest niska masa oraz duża wytrzymałość na korozję. Ze względu na te właściwości aluminium znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak motoryzacja, budownictwo czy opakowania. W punktach skupu złomu można sprzedać zarówno aluminium czyste, jak i stopione z innymi metalami, takimi jak magnez czy krzem. Warto jednak pamiętać, że wartość aluminium jest niższa niż miedzi czy cynku.

Cynk i inne metale kolorowe

Cynk to kolejny metal kolorowy, który można sprzedać w punkcie skupu złomu. Jego głównym zastosowaniem jest ochrona innych metali przed korozją poprzez galwanizację. Cynk jest również wykorzystywany w produkcji baterii, farb czy kosmetyków. Oprócz cynku, warto zwrócić uwagę na inne metale kolorowe, takie jak ołów, nikiel czy tytan. Wszystkie te metale mają swoje specyficzne zastosowania oraz wartość na rynku złomu, dlatego warto zastanowić się nad oddaniem ich do punktu skupu.